هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید پرتغال؛

روحانی: اروپا اجازه ندهد تحریم‌های آمریکا بر روابط اقتصادی با ایران تاثیر بگذارد

1399/07/08 - 15:33 - کد خبر: 27993 نسخه چاپی

نصر: رییس جمهوری با ابراز رضایت از حمایت اتحادیه اروپا و از جمله پرتغال از برجام و مخالفت با یکجانبه گرایی آمریکا، از این کشورها خواست اجازه ندهد تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه آمریکا بر روابط اقتصادی آن‌ها با ایران تاثیر بگذارد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه "کارلوس انتونیو داکوستا نهوش" سفیر جدید پرتغال در تهران گفت: در آستانه پانصدمین سال روابط تاریخی ایران و پرتغال هستیم و امیدواریم روابط دو کشور در همه زمینه‌ها به ویژه اقتصادی توسعه یابد.
رییس جمهوری اظهار داشت: پرتغال در کنار سایر کشورهایی اروپایی پیوسته از مقررات بین‌المللی، توافقات چندجانبه و بویژه برجام حمایت و با اقدامات یکجانبه و یکجانبه‌گرایی مخالفت کرده است.
روحانی با ابراز علاقه‌مندی ایران برای همکاری با پرتغال در زمینه مقابله با بیماری کووید ۱۹ گفت که تبادل تجربیات در این عرصه می‌تواند به روند مقابله با کرونا و مهار آن در عرصه جهانی شتاب می‌دهد.
 سفیر جدید پرتغال در تهران نیز با تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری گفت: لیسبون خواهان توسعه روابط با تهران است و همه تلاش خود را بکار می‌گیرم تا به این روابط در همه حوزه‌ها و به ویژه اقتصادی عمق بیشتری بدهم.
"کارلوس انتونیو داکوستا نهوش" با اشاره به همکاری‌های فرهنگی و ادبی دو کشور ابراز امیدواری کرد که کرسی آموزش زبان پرتغالی در تهران هم فعال شود.
وی گفت: ترجمه آثار مشترک دو کشور می‌تواند ایفاگر نقش پل‌هایی بین مردم و فرهنگ‌های دو کشور باشد.
انتهای پیام/
 روحانی: اروپا اجازه ندهد تحریم‌های آمریکا بر روابط اقتصادی با ایران تاثیر بگذارد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار