سرلشکر سلامی:

استقلال و کرامت بدون ایستادگی میسر نیست

1399/07/07 - 13:34 - کد خبر: 27911 نسخه چاپی

نصر: فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دنیا می داند که ملت ایران صلح و عزت را مقتدرانه می خواهد گفت: در دنیای امروز یا باید ذلیل و ضعیف و تابع بود و یا مقتدر و مستقل، جز این دو مسیر راهی نیست. استقلال و کرامت هزینه‌ها دارد و دست یافتن به آن بدون ایستادگی میسر نیست.

به گزارش نصر، سرلشکر حسین سلامی روز دوشنبه در آیین رونمایی از آثار جدید اسنادی و پژوهشی سازمان اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و تجلیل از فرماندهان و راویان در حوزه تاریخ شفاهی در نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار۴۰» اظهارداشت: سینه‌های فرماندهان دفاع قدس گنجینه‌های تمام نشدنی از تاریخ بشر و تاریخ اسلام بعد از عاشوراست. این عزیزان پرچم جهاد را در دست گرفته و در برابر شوکت ظاهری قدرت‌های آن روز جهان که دست در دست هم داده بودند، ترس به دل راه ندادند و با اطیمنان قلب در مقابل دشمن ایستادند.
فرمانده کل سپاه ادامه داد: فرماندهان ما در دفاع مقدس مانند رزمندگان بودند و تفاوتی میان خود و دیگران قائل نبودند و امروز این افتخارات بزرگ ما حق حیات بر ما دارند. آنها رمز حیات و عظمت، عزت و جاودانگی شدند و کسانی هستند که رمز اصل بقای یک انقلاب شدند.
وی با اشاره به مجاهدت‌های رزمندگان در دفاع مقدس گفت: جنگ دقیق‌ترین معادله بشر است که در آن همه چیز را چه از نظر سیاسی، اقتصادی در نظر می‌گیرند زیرا جنگ با حیات ملت‌ها سر وکار دارد، کسانی در جنگ غلبه می‌کنند که از چیزی نمی‌ترسند. اما شگفتی جنگ ما این است که وقتی جنگی گسترده و جهانی بر ما تحمیل شد ملت ما به صورت شگفت‌انگیز در این جنگ پیروز شدند چرا که از شهادت و مرگ نهراسیدند.
سلامی یادآور شد: رمز پیروزی ملت ما در دفاع مقدس امامت است. چرا که او عقبه جنگ و دشمن را می‌دانست و می‌دانست همه امپراطوری‌های جهانی دست در دست هم داده‌اند و جغرافیای جنگ جهانی است.
وی جنگ تحمیلی را بعد از عاشورا نابرابرترین جنگ جهان دانست و گفت: امام راحل معادلات جنگ را تغییر داد و شهادت را راهی مردانه برای همه ملت کرد و جنگ را از سطح نیروهای مسلح به تمامی جامعه گسترش داد.
فرمانده کل سپاه پاسداران نترسیدن از مرگ را راز پیروزی در هر جنگی دانست و خاطرنشان کرد: کسی که از جنگ نترسید هرگز مغلوب نمی‌شود.  امام به ملت ما آموخت که نترسند. او معمار قلب‌های مستحکم و نفوذناپذیر بود،  آیات الهی را تفسیر می‌کرد و راز پیروزی را به ما آموخت.
 سرلشکر سلامی تصریح کرد: در حالی که بنابر معادلات رایج می‌بایست ما شکست می‌خوردیم اما استقامت امام و تدبیر او ملت ما را یک دل و ما را از جنگ پیروز بیرون آورد. بنابراین این تجهیزات نیستند که موجب تغییر معادلات در جنگ می‌شوند بلکه نیروی انسانی و رهبری مقتدر است.
فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: جنگ تمام شد اما دشمنی‌ها تمام نشد و تهدیدات دشمنان در اشکالی پیچیده‌تر و خطرناک‌تر و نزدیک‌تر و جدی‌تر ادامه پیدا کرد.  در این زمان رهبری با مقام معظم رهبری بود اندیشه او دشمن را دنبال و پیشانی دشمن را شکست و نگذاشت دشمن اهداف سیاسی خود را در جهان اسلام دنبال کند.
وی اضافه کرد: امروز داستان دفاع مقدس ادامه پیدا کرده است و امروز نام ایران با نام رهبرش با عزت و حریت و اقتدار برده می‌شود. دفاع مقدس گسترش یافت و جوانان جهان اسلام مقاومت را در پیش گرفتند که معادلات دشمن را در منطقه و جهان برهم زد.
فرمانده کل سپاه با اشاره به تحریم‌های همه جانبه کشورمان گفت: دشمنان جنگ اقتصادی و فشار حداکثری را در پیش گرفتند اما رهبر ما ایستاد چرا که راز شکست دشمن را می‌داند و این است که نام ایران را به نام رهبرش می‌شناسند و می‌دانند که این ملت صلح و عزت را مقتدرانه می‌خواهد.
سلامی افزود: در دنیای امروز یا باید ذلیل و ضعیف و تابع بود و یا مقتدر و مستقل، جز این دو مسیر راهی نیست، استقلال و کرامت هزینه‌ها دارد و دست یافتن به آن بدون ایستادگی میسر نیست.
نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار۴۰» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از ۲ تا ۹ مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.
انتهای پیام/
استقلال و کرامت بدون ایستادگی میسر نیست خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار