نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی؛

حضور گسترده روحانیون در جبهه‌ها، جنگ روانی دشمن را خنثی می‌کرد

1399/07/07 - 10:59 - کد خبر: 27889 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: حضور گسترده روحانیون در جبهه‌ها، جنگ روانی دشمنان اسلام را خنثی می‌کرد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در نشست پیشکسوتان روحانی دفاع مقدس با اشاره به حضور گسترده روحانیون و علمای عظام در جبهه‌های جنگ، بیان کرد: روحانیان بسیاری دوش به دوش سایر رزمندگان با دشمنان اسلام می‌جنگیدند و این حضور، جنگ روانی دشمنان اسلام را که روحانیون را هدف قرار داده بود، خنثی می‌کرد.
وی، امر مهم تبلیغ را یکی از کارکردهای مهم روحانیت خواند و گفت: بیان عقائد و احکام و مسائل خاصی که در جبهه به وجود می‌آمد، از جمله فعالیت‌هایشان بود و همواره روحانیت مورد مراجعه رزمندگان بودند.
وی در ادامه با گرامیداشت یاد روح شهیدان روحانی، گفت: شور و شوق روحانیون به جهاد و عشق به جبهه، از حضور آنان به عنوان رزمنده در خطوط مقدم نبرد مشخص است.
امام جمعه تبریز با بیان این‌که روحانیون به صورت گمنام در جبهه حضور پیدا می‌کردند، چراکه آنان در حلقه درس عرفا مشق عشق می‌کردند، افزود: رزمندگان روحانی را می‌توان به حق مصداق آیه شریف "أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم" دانست.
به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان، وی تاکید کرد: سیمای آنان شاداب و بشاش بود و روحیه دادن فریضه‌ای بود که به حق از عهده آن خوب برمی‌آمدند.
انتهای پیام /
حضور گسترده روحانیون در جبهه‌ها، جنگ روانی دشمن را خنثی می‌کرد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار