مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

ارسال ۵۹۵ میلیارد تومان پرونده تسهیلات کرونایی به بانک‌های آذربایجان‌شرقی

1399/07/06 - 11:47 - کد خبر: 27804 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: تاکنون ۵۹۵ میلیارد تومان پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات کرونا به بانک‌های استان ارسال و از این میزان ۱۹۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش نصر، حسین فتحی روز یکشنبه در  یک گفت و گوی خبری، افزود: تا به امروز ۱۰ هزار و ۹۷ کارگاه در سطح آذربایجان شرقی موفق به دریافت تسهیلات کرونایی شده اند.
وی  اعتبار اولیه ابلاغی تسهیلات بانکی کرونا برای آذربایجان شرقی را دو هزار و ۳۵۶ میلیارد تومان اعلام و اظهار کرد: این رقم بعداً به یک هزار و ۱۴۶ میلیارد تومان کاهش یافت.
وی ادامه داد: تاکنون ۱۶ درصد اعتبار ابلاغی پرداخت شده که معادل ۳۳ درصد پرونده های ارجاعی به بانک ها است.
فتحی یادآوری کرد: مهلت ثبت‌نام برای برخورداری از تسهیلات حمایتی کرونا تا آخر مهر ماه تمدید شده است تا فرصت دیگری در اختیار کسب و کارهای آسیب دیده از کرونای استان  قرار داده شود.
وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا از جمله سیاست های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: بر این اساس ۱۴ رسته شغلی منتخب که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای بیمه و غیر بیمه ای ، در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، برای استفاده از تسهیلات مذکور به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir مراجعه و مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند.
آذربایجان شرقی چهار هزار واحد تولیدی و صنعتی خرد و متوسط دارد و کارشناسان مسایل اقتصادی می گویند شیوع کرونا فعالیت شمار زیادی از آنها را تا حد ۷۰ درصد کاهش داده است.
انتهای پیام/
ارسال ۵۹۵ میلیارد تومان پرونده تسهیلات کرونایی به بانک‌های آذربایجان‌شرقی خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار