خبر/

تردد بیش از ۵۴ هزار دستگاه کامیون طی نیمه اول سال از مرز بازرگان

1399/07/05 - 16:20 - کد خبر: 27756 نسخه چاپی

نصر: مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اینکه این مرز یکی از پایانه‌های مهم زمینی کشور است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۴ هزار و ۵۴۷ دستگاه کامیون از این مرز تردد کرده که نشان دهنده تداوم فعالیت تجاری بین‌المللی در این خطه از کشور با شروع فعالیت مجدد است.

به گزارش نصر، جابر اکبرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز به علت کنترل‌های بهداشتی را ۳۷۶ دستگاه عنوان کرد و افزود: در این مدت ۳۰ هزار و ۶۱۹ دستگاه کامیون از کشور خارج شده که به علت شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های تجاری ناشی از آن، نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.
وی  ادامه داد: تعداد کامیون ورودی به کشور از این پایانه نیز امسال ۲۳ هزار و ۹۲۸ دستگاه بوده در حالی که سال گذشته در این مدت ۸۵ هزار و ۳۳۰ دستگاه بود.
وی اظهار داشت: عمده کالاهای صادراتی در این مدت شامل محصولات کشاورزی و پتروشیمی و مصنوعات سنگی و فلزی بود که به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر شد.
مدیر پایانه مرزی بازرگان همچنین عمده کالاهای وارداتی از طریق این پایانه مرزی را انواع ماشین آلات صنعتی، MDF، موز، رنگ، اسکلت فلزی، انواع پارچه، لوازم و قطعات یدکی عنوان کرد.
گمرک بازرگان از روز پنجشنبه ۱۵خرداد ‌سال جاری پس از  پیگیری‌ های متعدد مسوولان فقط برای تردد کامیون‌ها به صورت ۲۴ساعته فعال شده است.
آذربایجان‌غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.
کل پایانه‌های مرزی کشور ۲۲ مورد است که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می‌رود و در شمال آذربایجان‌غربی واقع است.
انتهای پیام/
تردد بیش از ۵۴ هزار دستگاه کامیون طی نیمه اول سال از مرز بازرگان خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار