عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

عرضه خودرو در بورس کالا راهکار مناسبی برای ساماندهی بازار است

1399/07/05 - 14:47 - کد خبر: 27750 نسخه چاپی

نصر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: باتوجه به وضعیت فعلی، عرضه خودرو در بورس ازجمله بهترین راهکارها برای ساماندهی بازار است. در این صورت، نه دلال‌ها دیگر می‌توانند دلالی کنند و نه کارخانه آسیب می‌بیند چون قیمت کارخانه‌ای خودرو دقیق محاسبه و در بورس قیمت‌گذاری می‌شود.

به گزارش نصر، جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو گفت: مدل فعلی مدیریت بازار خودرو در کشور سود سرشاری را نصیب دلالان و واسطه‌ها می‌کند. به عنوان مثال خودرویی مثل پژو 206 که قیمت کارخانه آن 86 میلیون تومان است، حدود 196 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
وی ادامه داد: این موضوع آسیب‌های فراوانی به کشور وارد و عملا خرید خودرو را تبدیل به آرزویی دست نیافتنی کرده است. ازجمله مهم‌ترین دلایل این موضوع قیمت‌گذاری نادرست و عدم شفافیت در بازار خودرو است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره استفاده از راهکار عرضه خودرو در بورس کالا برای ساماندهی بازار گفت: باتوجه به وضعیت فعلی، عرضه خودرو در بورس ازجمله بهترین راهکارها جهت ساماندهی بازار است. در این صورت نه دلال‌ها دیگر می‌توانند دلالی کنند و نه کارخانه آسیب می‌بیند، چون قیمت کارخانه‌ای خودرو دقیق محاسبه و در بورس قیمت‌گذاری می‌شود.
وی در پایان تصریح کرد: اینکه برای فروش خودرو قرعه‌کشی انجام شود و 2 میلیون نفر برای 16 هزار خودرو ثبت نام کنند، خجالت‌آور و نشان از برنامه‌ریزی برای دلال‌ها دارد.
انتهای پیام/
عرضه خودرو در بورس کالا راهکار مناسبی برای ساماندهی بازار است خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار