رئیس هیأت ورزش های همگانی آذربایجان شرقی:

ورزش همگانی موثرترین فعالیت اجتماعی است

1399/07/05 - 11:17 - کد خبر: 27722 نسخه چاپی

نصر: رئیس هیأت ورزش های همگانی آذربایجان شرقی با بیان اینکه این ورزش موثرترین فعالیت اجتماعی است گفت: این ورزش برای افزایش امید به زندگی وهمچنین ارتقای کیفیت آن یکی از مولفه های اساسی است.

به گزارش نصر، جلسه هم اندیشی و افزایش تعاملات رسانه ای مابین رئیس هیأت ورزش های همگانی آذربایجان شرقی و سرپرست خبرگزاری مهر در استان دیشب در تبریز برگزار شد.
رسول صادقی رئیس هیأت ورزش های همگانی آذربایجان شرقی، توسعه ورزش همگانی در جامعه را یکی از موثر ترین فعالیت های اجتماعی دانست و گفت: ورزش همگانی برای افزایش امید به زندگی و همچنین ارتقای کیفیت زندگی، یکی از مولفه های اساسی در جامعه است و همچنین عامل توسعه شاخص های سلامت جسمانی و روانی شهروندان به شمار می رود.
رئیس هیأت ورزش های همگانی استان، با بیان اینکه سرمایه گذاری در ورزش عامل افزایش شاخص سلامت مردم و جامعه که منجر جلوگیری از هزینه ها و آسیب های بسیار زیادی می شود، ادامه داد: به هر میزانی که در ورزش همگانی سرمایه گذاری کنیم، چندین برابر در بیماری، هزینه درمان و آسیب های اجتماعی کاهش هزینه خواهیم داشت و بزرگ ترین چالش و دغدغه هیأت قرار دادن ورزش در سبد مصرفی خانوار ها است.
سرپرست خبرگزاری مهر در آذربایجان شرقی نیز در رابطه با نقش پر اهمیت ورزش در جامعه گفت: زمانی که با افزایش آمار بیماران و مراجعه کنندگان به بیمارستان ها مواجهیم یعنی آنطور که باید اهمیت ورزش را درک نکرده ایم؛ همگانی کردن ورزش موضوع بسیار مهمی است که اصحاب رسانه در کنار تمامی ارگان ها و نهادهای موجود در استان باید در راستای آن تلاش کنند.
نائب رئیس خانه مطبوعات کشور، تلاش در راستای کاهش آسیب های اجتماعی را هدف مشترک رسانه و هیأت ورزش های همگانی دانست و افزود: نباید اجازه دهیم فرد گرایی بیش از این مانع توسعه جامعه شود و با تعامل و کمک یکدیگر تبعات موثر ورزش و فرهنگ ورزشکاری را در استانمان به خوبی نشان دهیم.
بابایی با اشاره به پتانسیل قدرتمند رسانه عنوان کرد: از بعد اطلاع رسانی و افزایش انگیزه ورزش کردن در بین تمامی آحاد جامعه، در کنار جامعه ورزش خواهیم بود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز که در این جلسه حضور داشت، با تاکید بر حفظ فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در هنگام ورزش، یادآور شد: نباید ورزش و تحرک اجتماعی قربانی شرایط موجود کرونایی شود و همواره یک فرد چاق با تحرک بهتر از یک فرد لاغر غیر متحرک است.
حسینی در انتها اضافه کرد: با استفاده از هنر رسانه می توان ورزش را به داخل خانه ها کشاند تا در شرایط موجود افرادی که از ورزش کردن در خارج از خانه دوری می کنند نیز از مزایای فعالیت جسمانی بهره مند شوند.
انتهای پیام/
 ورزش همگانی موثرترین فعالیت اجتماعی است خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار