رئیس قوه قضاییه:

واگذاری کشت و صنعت مغان برای مردم اردبیل به یک دغدغه تبدیل شده است

1399/07/03 - 19:28 - کد خبر: 27674 نسخه چاپی

نصر: رئیس قوه قضاییه گفت: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان برای مردم شهر مغان و استان اردبیل به یک دغدغه تبدیل شده و رفع دغدغه مردم هدف ما است.

به گزارش نصر، آیت الله سید ابراهیم رییسی سوم مهرماه در جلسه احیای حقوق عامه در حوزه خصوصی سازی شرکت کشت صنعت مغان در اردبیل اظهار کرد: هیچکسی در اهمیت اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و رفع تصدی گری از دولت تردیدی ندارد و همه معتقد به شان نظارتی دولت هستند اما واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی نباید به معنای رها کردن آن شرکت ها و بخش خصوصی مالک شرکت ها باشد بلکه باید در راستای توانمندسازی آن ها جهت رونق تولید تلاش صورت گیرد.
وی افزود: کشت و صنعت مغان نگین کشاورزی کشور تلقی می شود و طبیعتا باید مورد توجه جدی مسئولان و مردم باشد.
به گفته وی نکاتی که باید در زمان واگذاری کشت و صنعت مغان لحاظ می شد، مورد توجه قرار نگرفت و در زمان این واگذاری به اخطارهای صادره از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و مسئولان قضایی و امنیتی و محلی توجه نشد.
رئیسی اضافه کرد: باید در زمان این واگذاری، در مورد کشت استراتژیک در اراضی مغان و اشتغال زایی در این شرکت تضمینات لازم اخذ می شد. در واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان نسبت به موضوع کارشناسی، هیات واگذاری، نحوه مزایده و فرآیند واگذاری ابهامات و سئوالاتی وجود دارد که قابل بررسی است.
رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: نحوه واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان در هیات مستشاری دیوان محاسبات مطرح شده است و مجلس نیز تحقیق و تفحص از آن را دنبال می کند؛ سازمان بازرسی کل کشور نیز نظریات خود را در رابطه با این واگذاری ارائه می کند.
وی بیان کرد: تصمیم گیری در رابطه با شرکت کشت و صنعت مغان و تعیین تکلیف واگذاری آن، باید با پیوست های امنیتی و اقتصادی و پیوست جهاد کشاورزی همراه باشد.
رئیسی یادآور شد: در این فرآیند باید در خصوص داشته های شرکت، کارشناسی دقیق و شفاف صورت گیرد و ارزش گذاری های مرتبط با آن ها به صورت روشن انجام گیرد.
وی بیان کرد: هیات داوری سازمان خصوصی سازی همچنان که از نامش بر می آید باید در قضیه واگذاری صورت گرفته در شرکت کشت و صنعت مغان با استناد به اسناد و ادله، داوری کند و تحت فشار هیچ مقام و مسئولی قرار نگیرد و در این فرآیند گزارش های سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و مسئولین محلی را مورد استناد دهد.
به گزارش ایسنا؛ گفتنی است در این جلسه موضوع واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان از طریق بورس نیز مطرح شد که اگر در همان ابتدا این واگذاری از طریق بورس انجام می شد شاید مسائلی که الان پیش آمده به وقوع نمی پیوست.
انتهای پیام/
 واگذاری کشت و صنعت مغان برای مردم اردبیل به یک دغدغه تبدیل شده است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   فرزین ساکتی   سال پیش  

وقتی آقای ژائله متخصص بهبود شرایط تولید،توسعه، کارآفرین و واقعا فداکار برای مملکت چرا باید سعی بر گرفتن چنین مجموعه هایی باشیم. به نظرم به جای این حرفا از ایشون حمایت بشه تا کار به نحو احسن پیشرفت کنه و نیروی کار بیشتری مشغول کار بشن بهتره.
پژوهشیار