رییس قوه قضائیه؛

لایحه مرتبط با شورای حل اختلاف بزودی در دولت نهایی می‌شود

1399/07/03 - 13:33 - کد خبر: 27646 نسخه چاپی

نصر: رییس قوه قضاییه گفت: لایحه مرتبط با شوراهای حل اختلاف برای رفع مسائل و مشکلات آنها طبق گفته وزیر دادگستری طی یک تا دو هفته آینده از کمیسیون لوایح دولت خارج شده و در مجلس بررسی خواهد شد.

به گزارش نصر، آیت‌الله سیدابراهیم رییسی روز پنجشنبه در دیدار قضات و کارکنان قضایی استان اردبیل بیان کرد: ایجاد پلیس قضایی نیز در دستور کار است و آن را یک ضرورت می‌دانیم.
چنانچه به هر دلیلی امکان ایجاد پلیس قضایی فراهم نشد اعتقاد داریم که باید پلیس از هر حیثی اعم از دانش حقوقی و قدرت اجرا برای اعمال دستورات قضایی، مجهز و آماده باشد.
وی همچنین با تاکید بر اهمیت موضوع نظارت گفت: نظارت به معنای مچ‌گیری نیست،  نظارت دستگاه‌های نظارتی در کشور برای حسن جریان امور و  اجرای صحیح قانون است.
وی درباره رسیدگی به مسائل و مشکلات کارکنان دستگاه قضا نیز گفت: تصمیم گرفته شده تا با شرایط ویژه کارمندان تبدیل وضعیت شوند و علاوه بر آن جانشین‌پروری و کادرسازی هم در دستگاه قضا مد نظر قرار دارد و باید در دستور کار قرار بگیرد.
رییس قوه قضاییه یادآور شد: برای غلبه بر مشکلات باید جهادی عمل کنیم و با همین امکانات موجود، با روحیه بسیجی و شبانه‌روزی، در جهت رفع مشکلات مردم اقدام کنیم.
آیت‌الله رییسی افزود: نظام جمهوری اسلامی، که در راس آن، ولی فقیه قرار دارد به جایگاه ولایت و قدسیت اتصال دارد لذا دستگاه قضایی نظام نیز از تقدس برخوردار است و این تقدس باید با رفتار قضات و همکاران قضایی ما حفظ شود.
وی اظهارداشت: هر رای که صادر می‌شود باید مطابق با قانون اساسی و با در نظر گرفتن عدل و انصاف و با لحاظ بی طرفی صورت بگیرد و لازم است قضات دادگستری در این زمینه دقت داشته باشند.
رییس قوه قضاییه گره‌گشایی از مشکلات مردم را مسوولیت خطیر دستگاه قضایی دانست و گفت: مردم استان اردبیل در برهه‌های مختلف امتحان خود را پس داده‌اند بطوری‌که در دفاع مقدس ۳۴۰۰ شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کردند.
وی افزود: استان اردبیل دارای ظرفیت بالایی در بخش‌های کشاورزی ،صنعتی و گردشگری است که باید از این ظرفیت بخوبی استفاده شود.
نشست با  کارکنان دستگاه قضا در استان، نخبگان و کارآفرینان و حضور در جلسه شورای عالی قوه قضاییه و شورای اداری استان از جمله برنامه‌های آیت‌الله رییسی در سفر یک روزه خود به اردبیل است.
انتهای پیام/
لایحه مرتبط با شورای حل اختلاف بزودی در دولت نهایی می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار