رئیس قوه قضائیه دستور داد:

بررسی مجدد پرونده ورشکستگی کارخانه نساجی سبلان

1399/07/03 - 12:49 - کد خبر: 27640 نسخه چاپی

نصر: رئیس قوه قضائیه در بازدید سرزده از کارخانه نساجی سبلان《سبلان پارچه》برای بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک این کارخانه دستور داد.

به گزارش نصر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بازدید سرزده از کارخانه نساجی سبلان اردبیل با بیان اینکه رکود واحدهای تولیدی و بیکاری جوانان رنج آور است، گفت: قابل قبول نیست کارخانه‌ای که ظرفیت اشتغالزایی برای ۶ هزار نفر دارد با ۶۰۰ نفر کار کندو باید کارخانه در کمترین زمان ممکن به چرخه تولید بازگردد.


وی دلیل عدم پایبندی بانک به تعهداتش پس از تملیک کارخانه
را دلیل نیمه تعطیلی عنوان کرد و افزود: ضمن بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک این کارخانه توسط یکی از بانک‌های کشور، از مسئولان دولتی و قضائی استان می‌خواهیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن شرایط بازگشت کامل این واحد عظیم صنعتی به چرخه تولید را فراهم کنند.
رئیس قوه قضائیه در جریان این بازدید، پای حرف‌ها و درددل های مدیران و کارگران این کارخانه که به دلیل عدم پایبندی بانک به تعهداتش به حالت نیمه تعطیل درآمده نشست و در جریان مشکلات و نیازهای این واحد تولیدی برای بازگشت به چرخه تولید و افزایش بهره وری آن در سال «جهش تولید» قرار گرفت.
آیت الله رئیسی با ابراز امیدواری نسبت به رونق گرفتن صنعت نساجی در کشور تأکید کرد: رکود کارخانه نساجی سبلان که ظرفیت اشتغالزایی برای ۶ هزار نفر را دارد اما به دلیل مشکلات مربوط به بخش خصوصی و بانک بخشی از آن تعطیل شده، برای ما رنج آور است.
رئیس قوه قضائیه افزود: اینکه ببینیم مقام معظم رهبری همواره بر رونق تولید و جهش تولید تأکید دارند و جوانان ما هم آماده کار و تلاش هستند اما زمینه کار برای آنها فراهم نیست و بخشی از یک واحد تولیدی عظیم تولیدی که می‌تواند هزاران نفر را مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار کند، ۹ سال خاک می‌خورد، واقعاً انسان را غصه دار می‌کند.
آیت الله رئیسی با ابراز تأسف از گزارش مدیریت کارخانه نساجی سبلان که اعلام کرد این کارخانه در حال حاضر با ۶۰۰ نفر فعال است، متذکر شد: اینکه یک کارخانه بزرگ که می‌تواند صادرکننده پارچه باشد، فقط با ۱۰ درصد ظرفیت خود کار کند و هزاران چرخ خیاطی خاموش باشد، قابل پذیرش نیست.
رئیس قوه قضائیه بر همین اساس به استاندار و رئیس دادگستری استان اردبیل تأکید کرد که مدیریت این کارخانه را در رفع موانع و مشکلاتش یاری دهند تا همه بخش‌های این واحد عظیم صنعتی با تمام ظرفیت به چرخه تولید بازگشته و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با جذب نیروی کار مورد نیاز خود، رونق دوباره پیدا کند.
گفتنی است؛ در پی نیمه تعطیل شدن کارخانه نساجی سبلان اردبیل به دلیل عدم پایبندی بانک به تعهداتش پس از تملیک کارخانه و طرح شکایت مدیران و کارگران این مجموعه عظیم تولیدی و صنعتی به دستگاه قضا، دادگستری استان خواستار اعمال ماده ۴۷۷ و بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک کارخانه شد که مورد موافقت رئیس قوه قضائیه قرار گرفت.
انتهای پیام/
بررسی مجدد پرونده ورشکستگی کارخانه نساجی سبلان خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار