مدیرکل راه و شهرسازی استان؛

۹ هزار و ۷۱۹ مهندس و کاردان در آزمون ورود به حرفه مهندسان شرکت می‌کنند

1399/07/03 - 10:28 - کد خبر: 27622 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ۹ هزار و ۷۱۹ مهندس و کاردان در این استان همزمان با سراسر کشور در آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان‌های فنی شرکت می‌کنند.

به گزارش نصر، ابوالقاسم سلطانی، روز پنجشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه این آزمون روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته در ۱۰ حوزه برگزار می شود، افزود: آزمون در ۵ حوزه انتخابی تبریز و شهرستانهای اهر، مراغه، مرند، میانه و بناب برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: شرکت کنندگان در این آزمون در ۷ رشته مهندسی شاملِ رشته‌های عمران برای صلاحیت نظارت، طراحی و اجرا، رشته معماری برای صلاحیت نظارت و اجرا، رشته‌های برق و مکانیک هر کدام برای صلاحیت‌های طراحی و نظارت، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک با هم رقابت می کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه کاردان ها نیز در ۶ رشته عمران، معماری، شهرسازی، برق، نقشه‌برداری و مکانیک در این آزمون شرکت می کنند، گفت: ۸۰ درصد از شرکت کنندگان مرد و بقیه زن هستند.
سلطانی، ادامه داد: صبح تا عصر پنجشنبه آزمون برای مهندسان، عصر پنجشنبه آزمون برای کاردان‌ها و جمعه ۴ مهر نیز آزمون برای مهندسان و معماران تجربی برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه آزمون‌های صبح و عصر روز پنجشنبه به ترتیب ۸ صبح و ۱۵ عصر و صبح جمعه ساعت ۸ صبح آغاز می شود، یادآوری کرد: آزمون با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با حضور ناظران بهداشت در تمامی حوزه‌ها برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
۹ هزار و ۷۱۹ مهندس و کاردان در آزمون ورود به حرفه مهندسان شرکت می‌کنند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار