مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان تبریز/

ممنوعیت برگزاری هرگونه همایش، سمینار و نشست در دستگاه‌های دولتی و خصوصی تبریز

1399/07/01 - 17:00 - کد خبر: 27530 نسخه چاپی

نصر: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان بیماری کرونا در سطح شهرستان تبریز، در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان، برگزاری هرگونه همایش، سمینار و نشست در دستگاه‌های دولتی و خصوصی ممنوع شد.

به گزارش نصر، در این جلسه مصوب شد که مدارس شهرستان تبریز به مدت ۱۵ روز تعطیل و معلمان در تمامی مقاطع تحصیلی به‌صورت غیر حضوری نسبت به ارائه آموزش اقدام کنند و صرفاً در صورت ضرورت کادر فنی و مدیریتی با حداقل نیرو در مدارس حضور خواهند داشت. در صورت افزایش آمار مبتلایان، مدارس ۱۵ روز دیگر نیز با تصمیم ستاد کرونای شهرستان تعطیل خواهد شد.
همچنین، برگزاری هرگونه مراسم‌های ترحیم در منازل ممنوع بوده و مراسم تشییع و تدفین در آرامستان‌ها با حضور حداقلی فامیل درجه یک متوفی و با رعایت فاصله فیزیکی برگزار شود.
مقرر شد که تمامی بیمارستان‌های خصوصی و دولتی موظف به پذیرش بیمار باشند و در صورت ممانعت جرم تلقی خواهد شد. همچنین مراکز سلامت دانشگاه علوم پزشکی به‌صورت ۱۶ساعته نسبت به ارائه خدمات بهداشتی فعال باشند.
طبق مصوبات ستاد کرونای شهرستان تبریز، در جایگاه‌های سوخت نیز خدمات سوخت گیری فقط توسط متصدیان انجام خواهد گرفت و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی موظف است ضمن نظارت بر این بحث، نسبت به اطلاع رسانی به جایگاه‌های سوخت اقدام کند.
اتراق، تجمع و ورزش‌های جمعی در بوستان‌ها و پارک‌های سطح شهر ممنون بوده و شهرداری با تشکیل اکیپ‌های نظارتی به جد به این امر نظارت خواهد کرد.
بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونای شهرستان، برگزاری هرگونه نمایشگاه به‌صورت گروهی و جمعی به مدت یک ماه ممنوع بوده و شهربازی‌ها و مراکز تفریحی نیز تا اطلاع بعدی تعطیل خواهند بود.
برگزاری هرگونه همایش، سمینار و نشست در دستگاه‌های دولتی، خصوصی و عمومی نیز ممنوع بوده و ارائه خدمات به مراجعان بدون ماسک در دستگاه‌های اجرائی شهرستان ممنوع است.
همچنین مقرر شده تمامی خودروهای ناوگان عمومی توسط شهرداری ضدعفونی شده و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در حمل ونقل عمومی مورد توجه قرار بگیرد. اتاق اصناف نیز از طریق اتحادیه‌ها نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اصناف نظارت کامل داشته باشد.
پذیرایی در مقابل رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها ممنوع بوده و فقط با ۵۰ درصد ظرفیت خود و با رعایت فاصله اجتماعی فعالیت خواهند کرد.
به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز، صداوسیما و رسانه‌های جمعی استان نیز نسبت به ایجاد حساسیت در بحث کرونا و فرهنگ‌سازی رعایت پروتکل‌های بهداشتی فردی و اجتماعی اقدام کنند.
توزیع ماسک رایگان در سطح شهر و بحث کمک‌های مومنانه بیشتر مورد توجه خیرین و گروه‌های مردم نهاد قرار بگیرد و اکیپ‌های نظارتی اتاق اصناف، شبکه بهداشت و فرمانداری بر نحوه اجرای مصوبات نظارت و گزارش خواهند داد.
انتهای پیام/
 ممنوعیت برگزاری هرگونه همایش، سمینار و نشست در دستگاه‌های دولتی و خصوصی تبریز خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار