معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

افزایش مهاجرت و حاشیه نشینی نتیجه انفعال و بی‌برنامگی برخی مسئولان است

1399/07/01 - 16:22 - کد خبر: 27524 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، مشکلاتی همچون افزایش مهاجرت و حاشیه نشینی را نتیجه انفعال و بی‌برنامگی برخی مسئولان دانست و عنوان کرد: همه در قبال موضوعاتی همچون مهاجرت به شهرهای بزرگ و توسعه بی رویه حاشیه نشینی، مسئول هستیم و باید با نگرش‌های جدید و قابل اجرا، برنامه‌های توسعه‌ای را پیش ببریم.

به گزارش نصر، جواد رحمتی در جلسه کارگروه زیربنایی، توسعه شهری، روستایی و عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان، اظهار کرد: افزایش تولید زمین در شهرها و ایجاد بسترهای مناسب برای رونق ساخت و ساز از مهم‌ترین ضروریت‌های فعلی جامعه است که باید توان خرید مردم و افراد فاقد مسکن نیز در چنین تصمیماتی، مورد توجه قرار گیرد.
وی، قانون را فصل الخطاب تمامی تصمیمات مسئولان دانست و گفت: رعایت قوانین و جوانب حقوقی مختلف در تمامی تصمیمات باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد تا از اتلاف زمان، منابع و امکانات در اجرای پروژه‌های مختلف جلوگیری شود.
رحمتی در بخشی از سخنان با تاکید بر جلوگیری از توسعه بی دلیل حریم شهرها در استان، بیان کرد: توسعه حریم شهرها باید با لحاظ تمامی شاخص‌های توسعه‌ای و همراه با اعطای کاربری‌های هدایت شده باشد.
وی تاکید کرد: حضور مسئولان شهری و شهرستانی شهرها در جلساتی همچون بررسی طرح‌های جامع می‌تواند نقش موثری اجرای سریع پروژه‌های مختلف و تسلط کامل مسئولان امر به موضوعات مختلف شهری داشته باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت اتخاذ تصمیمات مناسب برای واگذاری زمین و احداث مسکن مناسب برای افراد فاقد مسکن در جامعه تاکید کرد و افزود: افزایش تولید زمین در شهرها و ایجاد بسترهای مناسب برای رونق ساخت و ساز از مهم ترین ضروریت‌های فعلی جامعه است که باید توان خرید مردم و افراد فاقد مسکن نیز در چنین تصمیماتی، مورد توجه قرار گیرد.
وی خواستار مسئولان شهری بناب به بهبود سیمای شهری در این شهر شد و گفت: متاسفانه از سالیان گذشته به موضوع سیمای شهری و اقتصاد مسکن در این شهرستان، توجه چندانی نشده که باید با تلاش مسئولانه تمامی دستگاه‌های اجرایی و رعایت دقیق ضوابط فنی و معماری، بی توجهی‌های چندین ساله به این موضوع، خاتمه یابد.
وی در ادامه با اشاره به رویکرد کشورهای مختلف در مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و جرم انگاری چنین اقداماتی، بیان کرد: دستگاه‌های خدمات رسان نیز باید هیچ خدماتی به افراد متخلف در ساخت و سازهای غیرمجاز ارائه نکنند.
به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، جلسه کارگروه زیربنایی، توسعه شهری، روستایی و عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان با چهار دستور جلسه در محل استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.
موضوعاتی همچون درخواست شهرداری در خصوص تغییرات ضابطه احداث بنا طرح جامعه شهر اهر، نقشه اصلاحی حریم شهر خواجه، پرونده سرمایه گذاری معاینه فنی خودرو سبک کلیبر و طرح جامعه شهر بناب در این جلسه بررسی شد.
انتهای پیام/
 افزایش مهاجرت و حاشیه نشینی نتیجه انفعال و بی‌برنامگی برخی مسئولان است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار