رییس سازمان صمت آذربایجان‌غربی؛

۷۳۶ میلیون دلار کالا از آذربایجان‎‌غربی صادر شد

1399/07/01 - 15:00 - کد خبر: 27513 نسخه چاپی

نصر: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۷۳۶ میلیون دلار کالا از این استان به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

به گزارش نصر، غلامرضا بابایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: این میزان درآمد صادراتی از صدور نزدیک به ۴۵۲ هزار تن کالا بوده که البته از نظر وزن ۲۵ درصد و از نظر ارزش دلاری، چهار درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است.
وی اضافه کرد: کنسانتره میوه، محصولات لبنی، میوه، انوان نان، لوازم خانگی، ظروف، فرش دست‌باف، مواد معدنی، سنگ معدنی، پوشاک و انواع روغن موتور از جمله محصولات صادر شده به کشورهای خارجی است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی بیان کرد: میانگین ارزش کالاهای صادراتی از استان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته به طوری که از یک‌هزار و ۲۸۰ دلار به ازای هر تن به حدود یک‌هزار و ۶۳۰ دلار رسیده است.
بابایی ادامه داد: این افزایش ۳۵۰ دلاری به ازای هر تن نشان دهنده افزایش ارزش افزوده اقلام صادراتی از آذربایجان غربی است.
وی اظهار کرد: این میزان اقلام به کشورهای عراق، ترکیه، افغانستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، روسیه، آلمان، اوکران، قرقیزستان، چین، قطر و گرجستان صادر شده است.
آذربایجان غربی ۹۶۷ کیلومتر مرز، ۹ گمرک و ۶ بازارچه مرزی دارد که البته تعداد قابل توجهی از آنها در بهار و تابستان امسال به خاطر شیوع کرونا مسدود بود.
انتهای پیام/
۷۳۶ میلیون دلار کالا از آذربایجان‎‌غربی صادر شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار