با محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و ونزوئلا/

ونزوئلا: تحریم‌های آمریکا مانع روابط تجاری با ایران نمی‌شود

1399/07/01 - 12:46 - کد خبر: 27495 نسخه چاپی

نصر: همزمان با اعمال تحریم‌های جدید دولت آمریکا علیه ایران و همچنین شخص «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا، وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام آمریکا، اعلام کرد که این تحریم‌ها مانع روابط اقتصادی و تجاری مستحکم بین کشور بولیواری و جمهوری اسلامی ایران نخواهد شد.

به گزارش نصر، نشریه اولتیماس نوتیسیاس امروز (سه شنبه) نوشت: «خورخه آرّئاسا» وزیر امور خارجه ونزوئلا عصر روز دوشنبه به وقت محلی، در پی اقدامات جدید آمریکا برای وضع تحریم های یکجانبه علیه ایران و ونزوئلا، در بیانیه ای در توئیتر خود ضمن محکوم کردن این حملات در برابر جامعه جهانی، تحریم های ظالمانه علیه کشور ایران و شخص «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری قانونی این کشور را به عنوان بخشی از کارزار مداوم متجاوزانه دولت واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران و کشور بولیواری خواند. 
این بیانیه با موضع واشنگتن در اقدام به از سرگیری اقدامات وادارکننده علیه ایران به طور یکجانبه و غیرقانونی را به شدت مخالفت کرده و آن را مغایر با تصمیم شور ای امنیت دانست که در آن 13 نفر از 15 عضو مجمع عمومی سازمان ملل مشخصا و آشکارا به بازگردانی تحریم ها جواب منفی دادند. 
به این ترتیب، این اقدام جدید در برابر چندجانبه گرایی ثابت می کند که حاکمان ایالات متحده آمریکا برای تصمیمات مشترک اتخاذشده برای حفظ صلح و امنیت بین المللی احترامی قائل نیستند. 
این بیانیه در پایان تصریح می کند که ونزوئلا ضمن التزام به قوانین بین المللی از حق حاکمیت خود برای ایجاد روابط اقتصادی و تجاری آزاد با جمهوری اسلامی ایران و هر دولت دیگری، در چارچوب هنجارهای جاری و  قانونی تجارت بین الملل دفاع می کند.
انتهای پیام/
 ونزوئلا: تحریم‌های آمریکا مانع روابط تجاری با ایران نمی‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار