رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان؛

دمای آذربایجان‌شرقی سه تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد

1399/06/30 - 11:45 - کد خبر: 27331 نسخه چاپی

نصر: رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با نفوذ روانه پرفشار خزری دمای استان با کاهش محسوس ۳ تا ۱۰ درجه‌ای مواجه می‌شود.

به گزارش نصر، محمد امیدفر، روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این وضعیت تا روز چهارشنبه این هفته در استان حاکم است، افزود: وضعیت جوی استان در روزهای آینده نسبتا ناپایدار است.
وی اظهار داشت: نفوذ این سامانه در سطح استان موجب وزش باد گاهی نسبتا شدید و در برخی نواحی به ویژه منطقه ارسباران، رگبار پراکنده باران و غرش آذرخش می شود.
رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: حداکثر دمای تبریز در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ درجه سانتی گراد و حداقل دمای آن ۱۹ درجه بود و دمای فعلی آن ۲۰ درجه است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ( ۹ و ۳۰ دقیقه) یک درجه کاهش یافته است.
امیدفر، ادامه داد: در این مدت میانه با ۳۴ درجه سانتی گراد گرم ترین و چاراویماق با ۱۰ درجه خنک ترین شهر استان بودند.  
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید.
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تاثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.
انتهای پیام/
دمای آذربایجان‌شرقی سه تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار