استاندار اردبیل خبر داد:

جهش کرونا در اردبیل همزمان با پیک سوم

1399/06/30 - 11:31 - کد خبر: 27329 نسخه چاپی

نصر: استاندار اردبیل از جهش کرونا در سطح کشور بویژه استان اردبیل در یک ماه اخیر خبر داد.

به گزارش نصر، اکبر بهنامجو روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا استان اظهارداشت: در روزهای گذشته شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و خلخال مجددا در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند و سایر شهرستان‌ها نیز تقریبا وضعیت ثابت دارند.
وی با بیان اینکه استان‌های همجوار نیز در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند، افزود: باید در مسافرت این هموطنان به استان نهایت دقت را داشته باشیم تا انتقال این بیماری را کنترل کنیم.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی در حال حاضر ۲۲۱ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۵۲ نفر در آی‌سی‌یو تحت نراقبت ویژه قرار گرفته‌اند و سه نفر نیز در ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند.
بهنامجو بیان کرد: در یک ماه اخیر میزان رعایت مسائل بهداشتی مردم کاهش یافته است و باید نظارت و کنترل در این زمینه بصورت مشارکتی و حضور در محل‌های مختلف قابل لمس باشد.
رییس ستاد مدیریت کرونای استان با بیان اینکه بیشترین فراوانی مبتلایان شرکت در میهمانی‌ها و دورهمی گزارش شده است، افزود: طبق آمار و خود اظهاری مبتلایان شرکت در مراسم و میهمانی‌ها بیشتر فراوانی را داشته که تقریبا ۶۸ درصد مراجعه‌کنندگان در دورهمی‌های فامیلی و عزاداری حضور داشته‌اند.
او با اشاره به اینکه خروجی رعایت پروتکل بهداشتی در مدارس خیلی خوب است، تشریح کرد: از ۲۲۰ هزار دانش‌آموز استان مبتلایان بستری شده کمتر از ۹ نفر گزارش شده است ، اما باید نسبت به رعایت پروتکل بهداشتی نهایت دقت را در ورود و خروج و داخل مدارس داشته باشیم.
این مسوول با تاکید بر اینکه والدین باید بیشتر دانش‌آموزان پروتکل بهداشتی را رعایت کنند، افزود: اگر دانش‌آموزان ۱۰۰ درصد فاصله اجتماعی و پروتکل بهداشتی را رعایت کنند و والدین نسبت به اصول بهداشتی بی‌تفاوت باشند خطر جدی کل اعضای خانواده را تهدید می‌کند.
استاندار اردبیل با بیان اینکه آموزش و پرورش استان باید گزارش کلی از آخرین وضعیت مدارس جمع‌آوری کند، گفت: مسوولان آموزش و پرورش استان با مشارکت ستاد کرونا آخرین وضعیت مدارس را با توجه به فرایندی که ستاد ملی کرونا اعلام کرده جمع‌بندی کرده و در جلسه آتی گزارش دهند.
وی تصریح کرد: طبق گزارش های ارائه شده بیشتر صنوف، ناوگان شهری و نانوایان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی قصور می‌کنند و باید با گروه‌هایی که مشخص شده نظارت بر روی این صنوف افزایش یابد.
بهنامجو ادامه داد: در تولید و کمیت تعداد ماسک هیچ مشکلی در استان وجود ندارد اما از لحاظ کیفیت گزارش‌های مردمی ارئهه شده و تولیدکنندگان باید از لحاظ کیفی دقت و مواد مصرفی خود را افزایش دهند.
استاندار اردبیل در رابطه با تهیه واکسن آنفلوآنزا گفت: این واکسن همه ساله در اختیار مردم و مراکز درمانی قرار می‌گرفت ، اما در سال جاری به لحاظ شرایط کرونایی و تحریم به افرادی که قبلا طی غربالگری از سوی مراکز بهداشتی مشخص شده، تزریق خواهد شد.
وی ادامه داد: واکسن آنفلوآنزا به افراد بالای ۶۰ سال و دارای بیماری زمینه‌ای تعلق می‌گیرد و نیاز نیست همه افراد در تهیه و تزریق آن جلوی داروخانه‌ها صف بکشند و به محض وارد شدن به استان اطلاع‌رسانی شده و در اختیار نیازمندان به این واکسن قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/
جهش کرونا در اردبیل همزمان با پیک سوم خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار