رئیس انجمن قطعه‌سازان تهران؛

ساخت برخی قطعات وارداتی خودرو آغاز شد

1399/06/30 - 11:00 - کد خبر: 27326 نسخه چاپی

نصر: رئیس انجمن همگن قطعه‌سازان استان تهران گفت: ساخت برخی قطعات وارداتی خودروهای ایرانی آغاز شده و به زودی سهم ۷۰ درصدی تولید داخلی قطعات و لوازم یدکی خودرو به ۹۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش نصر، محمدرضا نجفی‌منش افزود: سه هزارو 300 نوع قطعه نظیر قطعات فلزی، پرسی و فنری  برای ساخت خودرو به کار می‌رود که برخی از آن‌ها داخلی و برخی وارداتی بوده و تحریم‌ها موجب شده‌است که قطعه‌سازان بیش از پیش به توان داخلی تکیه کنند.
به گفته وی عمده تولیدکنندگان قطعات و لوازم یدکی خودرو در استان تهران استقرار دارند و از تکنولوژی روز بهره‌مند هستند تا محصول باکیفیت به بازار عرضه کنند.
جلوگیری از خروج یک تا 2 میلیارد دلار ارز از کشور
رئیس انجمن همگن قطعه‌سازان استان تهران بیان کرد: اکنون به میزان سه تا 3.5 میلیارد دلار قطعه و لوازم یدکی خودرو وارد کشور می‌شود و داخلی‌سازی برخی قطعات خودرو از خروج یک تا دو میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند.
وی در عین حال افزود: قطعات استاندارد و تجهیزات مورد نیاز دو خودروساز بزرگ کشور طی سه ماه گذشته به کشور وارد و در گمرکات دپو شده‌است.
نجفی‌منش با بیان اینکه بیش از 100 هزار دستگاه خودرو ناقص در ایران‌خودرو و سایپا دپو شده است، ادامه ‌داد:‌ برآورد می‌شود با ترخیص این محموله‌ها بین 50 هزار تا 60 هزار دستگاه از خودروها به دست مشتریان برسد.
وی بیان کرد: عمده قطعات کسری خودروسازان قطعات الکترونیک است که ساخت داخل ندارد و اکنون در حال ترخیص است.
بر اساس این گزارش، داشتن قطعات باکیفیت در صنعت خودروسازی می‌تواند باعث بهره‌وری بیشتر شود و واحدهای تولیدی قطعات خودرو که بیشتر آنها در استان تهران استقرار دارد، برای دستیابی به بالاترین کیفیت سعی دارند تا همیشه خود را بروز نگه دارند و با تکنولوژی روز حرکت کنند.
انتهای پیام/
ساخت برخی قطعات وارداتی خودرو آغاز شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار