خبر/

بیمارستان "آیت‌الله خویی" خوی با دستور رییس‌جمهوری افتتاح شد

1399/06/27 - 12:20 - کد خبر: 27182 نسخه چاپی

نصر: بیمارستان ۲۹۵ تختخوابی "آیت‌الله سید ابوالقاسم خویی" شهر خوی امروز، پنجشنبه در قالب پویش "ره سلامت" با دستور ویدئوکنفرانسی حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد.

به گزارش نصر، جمهوری اسلامی ایران در این آیین که محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی و حجت الاسلام سید رضی شکوری امام جمعه خوی نیز حضور داشتند، با ابراز خرسندی از افتتاح این بیمارستان گفت: بسیار خوشحال هستیم که با بهره برداری از این مرکز درمانی، زمینه خدمت رسانی بیشتر به مردم شهر خوی فراهم می شود.
حجت الاسلام حسن روحانی افزود: مردم شهرستان خوی، میزبان نخستین سفر مردمی دولت دوازدهم بودند و خاطرات این سفر و میزبانی خوب مردم این شهرستان همواره در ذهن ها باقی خواهد ماند.
وی از نامگذاری این بیمارستان به نام یکی از بزرگترین مراجع تقلید ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: آیت الله خویی، شاگردان بسیاری را در حوزه های نجف و قم تربیت کرده اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در این آیین که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص بهره برداری از بیمارستان آیت الله خویی خوی گفت: این بیمارستان که احداث آن از سال ۱۳۷۰ آغاز شده و در سال ۱۳۷۹ متوقف شده بود، دوباره از سال ۱۳۹۳ در ۳۵ هزار مترمربع احداث آن از سر گرفته شد.
دکتر جواد آقازاده افزود: احداث این بیمارستان سال گذشته با ۷۵۰ نفر اشتغالزایی به پایان رسید و در مدار خدمت رسانی به بیماران کرونایی شمال آذربایجان غربی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در این بیمارستان ۲۹۵ تخت خوابی، هشت بخش بستری از جمله داخلی، تروما و زنان، بخش های آی سی یو، سی سی یو، هشت اتاق عمل و اورژانس آماده خدمت رسانی به مردم شمال آذربایجان غربی است.
وی بیان کرد: در این بیمارستان، ۲۸ تخت اورژانس نیز تجهیز شده تا اقدامات اورژانسی برای بیماران در آن انجام شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به هزینه یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی برای احداث این بیمارستان گفت: از این میزان، یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای ساخت و ۵۰۰ میلیارد ریال نیز برای تجهیز هزینه شده است.
به گزارش ایرنا، شهرستان خوی پس از ارومیه دومین شهرستان پرجمعیت آذربایجان غربی بوده و افتتاح بیمارستان آیت الله خویی از خواسته های مردم این منطقه به شمار می رود.
انتهای پیام/
بیمارستان خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار