امام جمعه تبریز؛

بسیج تحقق بیانیه گام دوم را تسریع می‌کند

1399/06/27 - 09:53 - کد خبر: 27169 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر نقش مهم و تاثیرگذا بسیج در حوزه‌های مختلف گفت: ورود بسیج به موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تحقق این منشور آینده نظام اسلامی را تسریع می‌کند.

به گزارش نصر، حجت الاسلام و المسلیمن محمدعلی آل هاشم چهارشنبه شب در دیدار رئیس سازمان بسیج مستضعفین با وی با بیان اینکه لازمه موفقیت در تحقق بخشیدن به بیانیه گام دوم انقلاب، جاری و ساری بودن تفکر بسیجی و جهادی در جامعه است، افزود: اگر بسیج همت کند، بدون تردید گام دوم انقلاب اسلامی بسیار سریع تر از انتظارها قابل تحقق است.
وی بسیج را مصداق بارز و کامل تشکل فراگیر و جهادی در ایران و جهان دانست و اظهار داشت: جایگاه و پایگاه بسیج نشان می دهد که همه مردم خارج از قواره‌های سیاسی و اداری به این نهاد مردمی عشق می‌ورزند و حتی آنهایی که به اهمیت بسیج توجه نداشتند نیز امروز به نقش آن اشاره می کنند.
حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: اگر نگاهی اجمالی به مجاهدت‌های بسیج در طی ۴۰ سال اخیر داشته باشیم، می بینیم دوست و دشمن بر نقش موثر این نهاد انقلابی صحه می گذارند و به واقع بسیج، مدالی است که دشمن از آن در هراس است.
وی اضافه کرد: بسیج از همان روزهای اول تشکیل خود همواره در تمامی عرصه‌های اجتماعی، دفاعی، فرهنگی، سلامت و بهداشت در خط مقدم قرار داشته و از اولین‌های حاضر در میدان بحران‌های طبیعی و غیرطبیعی بوده است.
حجت الاسلام آل هاشم با تمجید از فعالیت گروه‌های جهادی بسیج سازندگی، گفت: ساخت خانه‌های محروم توسط بسیجیان موضوعی کم‌ نظیر است و بسیجیان در این عرصه بسیار پیشتازتر از نهادهای دیگر عمل می کنند و حضور آنها در مناطق کم برخوردار و محروم، روح تازه ای به اهالی این مناطق می دمد.
به گفته وی اگر عنصر جهادی بودن از بسیج گرفته شود هویت مفهومی بسیج از بین می رود.
بنا به این گزارش، رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز در این دیدار ضمن ستایش از روحیات مردمی امام جمعه تبریز، گفت: از زمانی که ایشان در تبریز حضور یافته اند، تحولی در منش و روش ائمه جمعه کشور رخ داده است.
سردار غلامرضا سلیمانی افزود: به تعبیر رهبر انقلاب شهر تبریز همانند صحنه‌های انقلاب اسلامی باید در تحقق بیانیه گام دوم نیز پیشتاز باشد که بر همین اساس سازمان بسیج، مبنا را تحقق بیانیه گام دوم گذاشته و هدف نهایی آن تشکیل دولت اسلامی به معنای واقعی کلمه است.
وی ظرفیت های آذربایجان‌شرقی برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را بسیار بالا توصیف و اضافه کرد: انتظار ما از این استان محوری و شهر قهرمان‌ پرور تبریز این است که الگوهای پیشتاز و تسریع کننده در گام دوم را برای سایر مناطق کشور صادر کنند.
سردار سلیمانی افزود: ظرفیت و مزیت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آذربایجان‌شرقی برای گفتمان سازی گام دوم انقلاب بسیار وسیع بوده و تاکنون نیز فراوانی فعالیت های این استان در راستای گام دوم بیشتر و کیفی تر از سایر استان ها بوده است.
انتهای پیام/
بسیج تحقق بیانیه گام دوم را تسریع می‌کند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار