خبر/

آیین ملی نکوداشت فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک‌کار برگزار می‌شود

1399/06/26 - 17:13 - کد خبر: 27143 نسخه چاپی

نصر: رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی از برگزاری آیین ملی نکوداشت فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک‌کار در تبریز خبر داد.

به گزارش نصر، سیدمحمدحسین بلاغی با بیان این مطلب اظهار کرد: همزمان با چهلمین روز درگذشت فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک‌کار، آیین نکوداشت و اربعین این پیرغلام حسینی روز پنجشنبه (۲۷ شهریورماه) با حضور خیل عظیمی از مردم تبریز برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در این آیین برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی برگزار می‌شود، افزود: این آیین با سخنرانی آیت الله سیدحسن عاملی امام جمعه محترم اردبیل، تلاوت قرآن توسط استاد احمدی وفا از شهر مقدس مشهد و مداحی حاج احمد واعظی از مشهد مقدس، مهدی سلحشور از شهر قم، حاج ولی الله کلامی از زنجان، حاج یعقوب حقیقت پور و همچنین مادحین تبریزی برگزار می‌شود.
رئیس حوزه هنری استان همچنین ادامه داد: این برنامه توسط استاد سلیمی از اساتید پیشکسوت قرآن کریم اجرا می‌شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود به توزیع کتاب یادنامه فخرالذاکرین اشاره کرد و گفت: یادنامه فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک‌کار چاپ و در این آیین توزیع می‌شود.
بلاغی در ادامه افزود: همچنین بخشی از زندگی استاد حاج فیروز زیرک‌کار برای نخستین بار به صورت کلیپ در این آیین پخش می شود.
وی از عموم مردم حسینی تبریز خواست تا حضور پرشوری در این مراسم داشته باشند.
گفتنی است، این آیین به همت جامعه حسینی تبریز و با همکاری حوزه هنری آذربایجان‌شرقی، شهرداری کلانشهر تبریز، اداره کل تبلیغات اسلامی استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سایر نهادهای اجرایی روز پنجشنبه (۲۷ شهریورماه) رأس ساعت ۲۰ در مصلی حضرت امام خمینی (ص) برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
آیین ملی نکوداشت فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک‌کار برگزار می‌شود نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار