مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی تاکید کرد:

لزوم توجه به مسئله عمران و آبادی امامزاده‌ها

1399/06/26 - 12:46 - کد خبر: 27113 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی بر لزوم توجه به مسئله عمران و آبادی امامزاده‌ها تاکید کرد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدشهاب الدین حسینی در جلسه هیئت امنای امامزادگان بخش ناحیه یک شهرستان تبریز، گفت: امامزاده‌ها باید از تمامی جوانب به خصوص مباحث فرهنگی پیشرفت کنند؛ حوزه فرهنگی گستره فراوانی دارد و می‌توان کارهای متعددی در این راستا انجام داد.
وی متذکر شد: نباید دغدغه مندی هیئت امنای یک امامزاده فقط زنجیرزنی و سینه زنی باشد بلکه می‌توانند تلاش کنند تا به مشکلات افراد زیرمجموعه خود رسیدگی کرده و حلال مشکلات جامعه باشند.
وی با بیان این‌که اقدام برای رسیدگی به مشکلات نیازمندان در سنت دیرینه ما وجود دارد، گفت: اما مراکز مشاوره‌ای که بر اساس داشته‌های غربی به وجود می‌آیند متاسفانه موجب تزریق مسائل ضد دینی و اسلامی در جامعه می‌شوند که در این راستا امامزاده‌ها می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند.
حجت الاسلام حسینی با اشاره به اهمیت دستگیری و کمک رسانی مردم از سوی امامزاده‌ها، گفت: در واقع امامزاده باید به یک مامن و پناهگاه مردم تبدیل می‌شود.
وی افزود: هیئت امنای امامزاده‌ها باید در راستای مردمی شدن پیش بروند و حتی از مردم کمک بگیرند چرا که مجموعه اوقاف استان با یاری مردم عزیز می‌تواند حلال مشکلات نیازمندان باشد؛ همان طوری که برای راه اندازی یک کلینیک پزشکی در تبریز، تعدادی از افراد مشتاق و خیر، درخواست تامین تجهیزات پزشکی و آماده سازی این کلینیک را دارند.
وی با تاکید بر تعامل بیشتر امامزاده‌ها با مردم، گفت: در حوزه فرهنگی که نیارمند گستره بیشتر هستیم، امامزاده‌ می‌تواند به محل اردوها و پاتق‌های دانش آموزی تبدیل شود و از این طریق فرهنگ سازی شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه گسترش و آبادی امامزاده سید حمزه، گفت: پیگیر این موضوع هستیم و از طریق کمیسیون عمران و بودجه مجلس شورای اسلامی رسیدگی می‌کنیم، البته مجموعه اوقاف استان نیاز به حمایت دارد زیرا با نبود بودجه دولتی روبه رو است.
وی متذکر شد: با دست به دست هم دادن و اتحاد مجموعه اوقاف استان، در راستای رسیدن به اهداف فرهنگی و عمرانی امامزاده‌ها، بکارگیری جوانان و گسترش مساجد اقدام خواهیم کرد.
وی گفت: به منظور افزایش گستره مساجد، هیئت امنای مساجد ناحیه بندی می‌شوند که در این راستا هم گام و وابسته با  مردم جلو خواهیم رفت.
در پایان این جلسه احکام هیئت امنای امامزادگان ناحیه یک شهرستان تبریز توسط مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان  تحویل داده شد.
انتهای پیام/
لزوم توجه به مسئله عمران و آبادی امامزاده‌ها خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار