رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

بسیج باید در تحقق گام دوم انقلاب تفکری راهبردی ایفا کند

1399/06/26 - 13:14 - کد خبر: 27112 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تاسیس تشکل بسیج و صدور پیام تاریخی امام راحل در شکل گیری آن، نقش این تشکل را در عرصه های مختلف، مهم عنوان و اظهارداشت: بسیج باید در تحقق گام دوم انقلاب نیز تفکری راهبردی ایفا کند.

به گزارش نصر، سردار غلامرضا سلیمانی در یادواره شهدای پایگاه سالار شهیدان تبریز، اظهار داشت: با سیر در اندیشه امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب متوجه می شویم امام بزرگوار پیش از پیروزی انقلاب و حتی ۱۵ خرداد به فکر بسیج ملت ایران بوده اند و با شناختی که از ملت ایران داشت این انرژی را به ثمر رساند و با کمک این قدرت ملت توانست رژیم طاغوت و ژاندارم منطقه را ساقط کند.
وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل ادامه این راه را ضروری دانستند و بسیج 20 میلیونی را صادر کردند و الان 40 سال از آن روز می گذرد، چهل سالی که پر از افتخار و قدرت نمایی  است.
سردار سلیمانی تاکید کرد: پایگاه های مقاومت باید در جهت بیانیه گام دوم تفکر راهبردی داشته باشند و با تفکر راهبردی خود در راستای گام دوم انقلاب ایفای نقش کنند چراکه بسیجی باید نسبت به اتفاقات جهان و کشور باید آگاهی داشته باشد.
وی با اشاره به اطاعت پذیری بسیج از ولایت و مهم بودن این ویژگی بسیج، بیان داشت: بسیجی باید گوش به فرامین رهبری باشد که نمونه آن را در کمک مومنانه و مقابله با کرونا دیدیم.
سردار سلیمانی قابلیت های بسیج را ارزشمند و افتخاری برای کشور دانست و یادآور شد: امروزه در کشورهای مختلف بر اساس همین قابلیت هاست که از بسیج  الگو برداری می شود که نمونه آن را در لبنان سوریه، یمن، عراق، ونزوئلا و... شاهد هستیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: بسیج در هر پایگاه باید برای حل مشکلات مردم محله کوشا شود در حل مشکلات و نیازهای محله خود تلاش کند.
سردار سلیمانی اضافه کرد: باید بسیج جاذبه داشته باشد و مهم نیست فرد در بسیج عضو باشد همین که فرد در برنامه های یک پایگاه حضور دارد او یک بسیجی است.
 
تبریز باید پیشتاز تحقق گام دوم انقلاب باشد
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به پیشتازی آذربایجان در برهه های تاریخی و نقش تاثیرگذار آن مقاطه مختلف انقلاب، تاکید کرد: تبریز باید پیشتاز تحقق گام دوم انقلاب باشد.
سردار غلامرضا سلیمانی در جمع بسیجیان و فرماندهان پایگاه های بسیج سپاه عاشورا افزود: چون آذربایجان در همه مقاطع انقلاب پیشتاز بوده طبق فرمایش رهبر فرزانه انقلاب که تاکید داشته اند تبریز باز در این زمینه هم پیشتاز باشد.
وی اضافه کرد: باید آذربایجان شرقی در خصوص گام دوم انقلاب یک الگوی برتر ارائه دهد تا در دیگر استان های کشور این الگو اجرا شود و تلاش کنید طبق سندی که آماده شده این کار را محکم انجام دهید.
سردار سلیمانی در ادامه با اشاره به تعریف بسیج و رسالت آن در شرایط موجود، بیان کرد: تعریف بسیج در منظومه امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب مشخص است و سلیقه افراد در این خصوص نباید آن را به انحراف بکشد.
انتهای پیام/
بسیج باید در تحقق گام دوم انقلاب تفکری راهبردی ایفا کند خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار