رییس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان اردبیل؛

نخستین مزرعه گردشگری استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود

1399/06/25 - 16:51 - کد خبر: 27063 نسخه چاپی

نصر: رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل گفت: در جریان سفر وزیر میراث‌فرهنگی به این استان نخستین مزرعه گردشگری منطقه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش نصر، محمدرضا شایقی روز سه‌شنبه در بازدید از مزرعه گردشگری آرتان اردبیل اظهارداشت: این مجموعه جزو مجموعه‌های تبدیلی بوده که قبلا کاربری آن مرکز تحقیقات کشاورزی بوده که در سال ۹۹ توسط بخش خصوصی با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی به مزرعه گردشگری تبدیل شد.
او افزود:موافقت اصولی این مجموعه در سال ۹۹ صادر و پروانه بهره‌برداری آن نیز صادر شد که به عنوان اولین مزرعه گردشگری دارای مجوز در سطح استان و کشور است.
رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل بیان کرد: این مجموعه در مساحت هشت هکتار در فضایی بسیار مناسب و پوشیده از درختان در مسیر ۷۰۰ متری اردبیل به ارجستان و سرعین واقع شده که حجم اشتغالزایی فعلی آن بیش از ۲۰ نفر است.
شایقی گفت: قسمت‌های مختلف این مجموعه شامل پرورش ماهی، گلخانه، پرورش اسب و الاغ، کاشت و برداشت گیاهان دارویی و خوراکی، زنبورداری، تولید عسل ارگانیک، باغات و مزارع، کارگاه جوجه‌کشی و تولید انواع ماکیان شامل شترمرغ، غاز، اردک، بوقلمون، بلدرچین، کبک، طاووس، رستوران با غذاهای سنتی و محلی، رینگ موتورسواری، بازی‌های بومی محلی و باغ پرندگان است.
او با بیان اینکه عرضه محصولات روستایی و اقامت در آلاچیق‌های عشایری و غیره برای این مجموعه هدف‌گذاری شده است، افزود: این مجموعه در سفر وزیر میراث‌فرهنگی به استان اردبیل افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/
نخستین مزرعه گردشگری استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار