رییس پلیس راهور نیروی انتظامی؛

شمار جان باختگان حوادث رانندگی در استان زنجان ۱۹.۲ درصد افزایش یافته است

1399/06/25 - 15:00 - کد خبر: 27052 نسخه چاپی

نصر: رییس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: شمار جانباختگان حوادث رانندگی در مسیرهای ارتباطی استان زنجان ۱۹.۲ درصد در چهار ماهه اول امسال افزایش یافته درحالی که این آمار در متوسط کشوری ۱۶.۲ درصد کاهشی بوده است.

به گزارش نصر، سردار  کمال هادیان‌فر روز سه شنبه در جلسه شورای ایمنی راه‌های سراسر کشور که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور استاندار زنجان و مدیران استانی مرتبط با این بخش برگزار شد، با بیان اینکه با وجود کمبود منابع و مشکلات کشور، تلاش‌های بسیار خوبی در استان زنجان در حوزه ایمنی راه ها انجام شده است، افزود: در چهار ماه سال گذشته جان باختگان این حوادث در کشور ۷۳ نفر بودند که در چهار ماهه اول امسال این تعداد ۱۶.۲ درصد کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه شمار فوت شدگان تصادف رانندگی در جاده های زنجان افزایشی است، یادآورشد: در چهار ماهه نخست امسال ۸۷ نفر در مسیرهای ارتباطی این استان فوت کرده اند که این تعداد  ۱۴ نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
سردار هادیان‌فر تصریح کرد: شمار تصادفات در فرودین ماه امسال به جهت اعمال محدودیت در تردد بین شهرها و استان ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور یکسان در کل کشور کاهش چشمگیری یافت که متوسط این میزان کاهش، به ۵۲ درصد رسید.
وی افزود: خرداد ماه امسال سه فقره تصادف مهم در مسیرهای استان زنجان داشتیم که در محور بیجار، قیدار و آزاد راه های استان رخ داد که این تصادفات ۱۲ کشته داشت و ۱۵ درصد تصادفات نیز در راه‌های فرعی و بخشی نیز در راه‌های روستایی رخ داده بود.
سردار هادیان‌فر بر لزوم برگزاری جلساتی در این خصوص و علت‌یابی و ارایه راهکار برای رفع آن تاکید کرد و گفت: در محور خدابنده که وسعت بسیار زیادی دارد تنها یک پاسگاه فعال است که باید پاسگاه دوم نیز برای مدیریت بهتر این حوزه ایجاد شود.
وی اظهار داشت: در آزادراه ها که تسهیل کنند ترددها هستند به جهت نبود تجهیزات و دوربین‌های کنترل سرعت ۱۷ درصد تصادفات مهم و فوتی ناشی از سرعتهای غیرمجاز رخ می دهد.
سردار هادیان فر گفت: رانندگان وقتی با پلیس مواجه می شوند سرعت خودرو را کنترل و بعد از پلیس سرعت را افزایش می دهند که این موجب تصادف می شود.
انتهای پیام/
شمار جان باختگان حوادث رانندگی در استان زنجان ۱۹.۲ درصد افزایش یافته است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار