دادستان تبریز:

رشادت کادر درمان ایثارگری دفاع‌مقدس را تداعی می‌کند

1399/06/23 - 22:00 - کد خبر: 26929 نسخه چاپی

نصر: دادستان عمومی و انقلاب اسلامی تبریز گفت: رشادت و از جان گذشتگی‌های کادر درمان در مبارزه با بیماری کرونا، ایثارگری‌های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس را تداعی می‌کند.

به گزارش نصر، بابک محبوب علیلو در جلسه بررسی وضعیت شیوع کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز، افزود: نمونه بارز ایثارگری های سال های دفاع مقدس رزمندگان اسلام امروز در عرصه بهداشت و درمان و مراکز بیمارستانی به ویژه در بخش دولتی به عینه مشاهده می شود و مشاهده چنین صحنه هایی روح مقاومت و ایثار را در جامعه تقویت می کند.
وی از پیگیری های مسائل مدیریتی مربوط به بیماری کرونا و حساسیت و جدیت کادر درمان آذربایجان شرقی قدردانی و اضافه کرد: افزایش تعداد بیماران مبتلا به ویروس کویید 19 نیازمند بستری در سطح استان، توجه به موضوع ساماندهی و مدیریت مراکز درمانی با تعامل هر چه بیشتر بین مقام های اداری و قضائی استان، معاونین دانشگاه علوم پزشکی و روسای مراکز دولتی دانشگاهی و غیر دانشگاهی را اجتناب ناپذیر می کند.
محبوب علیلو  اظهار داشت: در شرایط کنونی اولویت دارترین امور در وظیفه ملی و میهنی همه مسئولان صیانت از حقوق عمومی و مصداق بارز آن نجات جان انسانهاست و تا زمانی که فعلی که بر عهده گرفته ایم و یا وظایفی که قانون برایمان مشخص کرده است را درست به انجام برسانیم، به طور قطع نوبت به پیگیری های قانونی نمی رسد.
وی با بیان اینکه در حرفه پزشکی پایبندی به وظیفه اخلاقی موجب تداوم خدمت رسانی می شود، افزود: وقتی افرادی در حوزه ای که با مساله خطیر جان انسان ها مرتبط است قبول مسئولیت می کنند بیانگر این واقعیت مهم است که این افراد به جنبه انسانی موضوع بیشتر از جنبه مالی و مادی توجه دارند.
محبوب علیلو ضمن  قدردانی از زحمات کلیه ارائه دهندگان خدمت در مراکز درمانی و بهداشتی استان، همیاری بیش از پیش تمام ارگان ها و نهادهای دولتی و خصوصی جهت عبور موفق از این بحران را خواستار شد.
به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه گفت: باید به صورت قانونمند دست به دست هم دهیم تا از بروز مشکلات مربوط به شیوع روزافزون ویروس کرونا جلوگیری کنیم.
محمدحسین صومی همراهی بیشتر بیمارستان های غیردانشگاهی با دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان را خواستار شد و اظهار داشت: با توجه به افزایش چند روز اخیر تعداد بیماران کرونایی، بر اساس وظیفه و رسالت باید تمهیدات ویژه‌ای برای این منظور در نظر بگیریم و تمام توان خود را به کار بریم تا مردم در مراکز درمانی معطل نشوند.
وی اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا بیماران کمترین زمان حضور در اورژانس ها را داشته باشند و برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در انتقال و یا ارجاع بیماران نهایت دقت به عمل می آید.
صومی با تاکید بر اینکه لازم است همکاران ما در تمام مراکز درمانی نسبت به مدیریت و ارائه خدمات درمانی مناسب اهتمام ویژه داشته باشند، ادامه داد: تمام نیروهای پزشکی و پرستاری و سایر امکانات مراکز دولتی دانشگاهی و غیردانشگاهی موظف به بهره گیری از تمام امکانات هستند تا بتوانیم با مدیریت بهینه به مردم ارایه خدمت کنیم.
 رشادت کادر درمان ایثارگری دفاع‌مقدس را تداعی می‌کند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار