خبر/

افزایش ابتلا و کاهش فوتی‌های کرونا در استان اردبیل

1399/06/23 - 17:29 - کد خبر: 26921 نسخه چاپی

نصر: آمار ابتلای روزانه کرونا در استان اردبیل طی روزهای اخیر به طور نسبی در حال افزایش بوده و همزمان آمار جان باختگان به کووید.۱۹ کاهش یافته است.

به گزارش نصر، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار، آخرین وضعیت شیوع کرونا در این استان را تشریح و اعلام کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری شده و یک نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داد.
شهرام حبیب‌زاده افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷ نفر در اردبیل، یک نفر در پارس‌آباد، چهار نفر در مشگین‌شهر، یک نفر در گرمی، یک نفر در بیله‌سوار و ۲ نفر در خلخال در مراکز درمانی بستری شده و تحت مداوا قرار گرفتند.
وی با اشاره به ترخیص ۳۴ نفر از مبتلایان بستری و با اعلام ادامه وضعیت هشدار بیماری کرونا در استان اردبیل بیان کرد: آمارها حاکی از افزایش میزان ابتلا و بروز بیماری در این استان است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به ترخیص ۳۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در شبانه‌روز گذشته اظهارداشت: در حال حاضر ۲۲۴ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۱ نفر بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارند.
وی با اشاره به قرار گرفتن استان اردبیل در پیک دوم شیوع کرونا و آمار بالای شیوع کرونا در شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد گفت: در حال حاضر استان اردبیل در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار دارد.
 دکتر حبیب‌زاده، از مردم خواست تا برای مهار بیماری کرونا، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی را در اولویت قرار دهند.
وی همچنین گفت: افرادی که دچار تب، سرفه و تنگی نفس می‌شوند، قبل از تشدید بیماری به مراکز درمانی استان مراجعه کنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به بازگشایی مدارس و حضور والدین در مدارس، خواستار توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ وضعیت کنونی برای جلوگیری از بروز وضعیت قرمز در استان شد.
بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.
آمار بستری همزمان کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل که اوایل امسال به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود، در پی همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی، طی یک ماه اخیر روند ثابت ۲۲۰ تا ۲۵۰ نفر طی کرده است.
انتهای پیام/
افزایش ابتلا و کاهش فوتی‌های کرونا در استان اردبیل خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار