رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی خبر داد:

فراهم شدن صادرات۱۰هزار تن محصول سیب‌زمینی کشاورزان آذربایجان شرقی

1399/06/23 - 09:58 - کد خبر: 26860 نسخه چاپی

نصر: رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی از برنامه‌ریزی برای صادرات ۱۰ هزار تن از محصول سیب‌زمینی کشاورزان استان خبر داد.

به گزارش نصر، یوسف داوودی در نشستی با رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی از فراهم شدن صادرات محصول سیب‌زمینی کشاورزان آذربایجان‌شرقی به میزان ۱۰ هزار تن از طریق قراردادی بین سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی و اتاق بازرگانی خبر داد و اظهار داشت: این برنامه صادرات سیب‌زمینی جهت جلوگیری از کاهش قیمت این محصول در بازارهای داخلی و جلوگیری از متحمل شدن ضرر و زیان کشاورزان و تولیدکنندگان عمده این محصول ضروری و اجتناب‌ناپذیر بوده و شایسته است در سریع‌ترین زمان ممکن این مهم اتفاق بیافتد.
وی با بیان اینکه اکنون که در فصل برداشت محصول هستیم و یک تعداد محصول مانند سیب‌زمینی با تولید مازاد مصرف روبه روست که با هزینه قابل توجهی تولید شده است و در حال حاضر کشاورزان مجبور هستند با قیمت پایین به بازار عرضه کنند، ادامه داد: هم اکنون سیب‌زمینی با قیمت پایین از کشاورزان خریداری می‌شود در حالی که هزینه تولید این محصول برای کشاورز از این قیمت‌ها خیلی بالاتر است.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: طبق صحبت‌هایی که با رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی انجام شده موافقت گردیده، قراردادی مابین سازمان جهاد کشاورزی استان و اتاق بازرگانی منعقد گردد که در آن ۱۰ هزار تن از این محصول توسط اتاق بازرگانی خریداری و به کشورهای همسایه صادر شود که از این بابت از وی تشکر و قدردانی می‌کنیم.
وی متذکر شد: امیدوارم روند صادرات این محصول محدود به این قرارداد نباشد و در آینده شاهد صادرات بیشتر این محصول و دیگر محصولات باشیم.
انتهای پیام/
فراهم شدن صادرات۱۰هزار تن محصول سیب‌زمینی کشاورزان آذربایجان شرقی خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار