رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛

۳۷۵ هزار سرباز تا ۳ سال آینده در کشور، دارای مهارت می‌شوند

1399/06/22 - 17:08 - کد خبر: 26844 نسخه چاپی

نصر: رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اهمیت مهارت آموزی به سربازان گفت: ۴٠ مرکز آموزشی کار پذیرش سربازان را انجام می‌دهند و در نظر داریم تا سه سال آینده، ٣٧۵ هزار نفر را در این حوزه آموزش دهیم و سرباز بدون مهارت نداشته باشیم.

به گزارش نصر، علی اوسط هاشمی روز شنبه در جلسه شورای مهارتی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: باید تلاش کنیم که با توسعه آموزش‌ها، تغییر را در جامعه رواج دهیم که در این راستا می‌توان از ظرفیت‌های شناسایی دپارتمان نرم‌افزاری و اطلاعاتی بهره‌مند شد. 
وی با اشاره به راه‌اندازی دپارتمان ملی مهارتی زنان به عنوان پایلوت در آذربایجان‌غربی اضافه کرد: این مساله مورد پیگیری ماست که باید مورد توجه مسوولان استانی هم قرار گیرد. 
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اظهار کرد: مشخص کردن سهم زنان در اشتغال، مهارت‌های آموزشی و سایر مسائل مرتبط با فعالیت بانوان از اهداف راه‌اندازی این دپارتمان است. 
وی ادامه داد: آذربایجان‌غربی به لحاظ موقعیت جغرافیایی و همسایگی با چندین کشور خارجی می‌تواند پایلوت مسابقات بین‌المللی مهارت در منطقه باشد و نقش ملی را ایفا کند. 
اوسط هاشمی با اشاره به اینکه سند راهبری مهارت لازمه توسعه استان است، گفت: باید مسوولان و مهارت آموزان استانی، عملکرد استان را برآورد و بر این اساس اقدام به برنامه‌ریزی برای آموزش کنند. 
وی بیان کرد: باید در مسیر توانمندسازی جامعه تلاش‌های لازم صورت گیرد و تمام مسوولان باید در این راستا همکاری لازم را داشته باشند. 
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: ایجاد شهرک مهارت در آذربایجان‌غربی از دیگر موارد مورد نیاز این استان است تا فعالیت مراکز مهارت آموزی با برنامه انجام گیرد. 
اوسط هاشمی ادامه داد: این امر می‌تواند مردم را جذب مهارت آموزی کند و همچنین فرصت‌های مناسبی را برای منطقه فراهم خواهد کرد. 
استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: بحث راه‌اندازی شهرک مهارت در استان مورد توجه است و پس از تامین زمین مورد نیاز با همکاری دستگاه‌های اجرایی، تامین اعتبار آن نیز انجام خواهد شد. 
محمد مهدی شهریاری اظهار داشت: وضعیت آموزش در جامعه موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد و در این استان که ٣۵ درصد اشتغال آن در بخش کشاورزی است، باید مورد توجه باشد. 
بنا به این گزارش، در ادامه این جلسه نمایندگان سازمان‌های بهزیستی، جهاد کشاورزی، آموزش و پروش، میراث فرهنگی و سایر دستگاه‌های ذیربط به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. 
علی اوسط هاشمی رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سفر ٢ روزه به آذربایجان‌غربی از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای ارومیه مرکز استان و شهرستان پیرانشهر بازدید خواهد کرد. 
آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های موفق در ارائه آموزش‌های مهارتی در کشور به شمار می‌رود و سالانه افزون بر هفت میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی در استان ارائه می‌شود. 
در حال حاضر بیش از ۶ هزار حرفه مهارتی در استان به مهارت‌آموزان، آموزش داده می‌شود.
انتهای پیام/
۳۷۵ هزار سرباز تا ۳ سال آینده در کشور، دارای مهارت می‌شوند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار