خبر/

آیت‌الله صانعی در آرامگاه شیخان قم به خاک سپرده می‌شود

1399/06/22 - 15:14 - کد خبر: 26831 نسخه چاپی

نصر: یکی از اعضای دفتر آیت‌الله یوسف صانعی از مراجع تقلید گفت: پیکر این عالم ربانی، بنا بر وصیت ایشان در آرامگاه شیخان قم به خاک سپرده خواهد شد.

به گزارش نصر، این عضو دفتر آیت‌الله صانعی روز شنبه در گفت‌وگویی اضافه کرد: ایشان چند سال قبل یک قبر در قبرستان شیخان و در کنار مرقد زکریا بن آدم خریداری کرده‌ بود که بنا بر وصیت ایشان در همان محل دفن خواهد شد.
وی افزود: با توجه به وصیت وی و شیوع کرونا و جلوگیری از انتشار بیشتر این ویروس مرگبار، هیچ گونه مراسم تدفین و تشییع برای این مرجع تقلید برگزار نخواهد شد.
این عضو دفتر آیت‌الله صانعی یادآور شد: ایشان امروز قرار بود برای مداوای شکستگی استخوان لگن پا، تحت عمل جراحی قرار بگیرد اما به دلیل مشکلات زمینه‌ای و بیماری‌های کبد و کلیه دار فانی را در سحرگاه امروز وداع گفت.
آیت‌الله یوسف صانعی از مراجع تقلید از دو روز قبل به دلیل شکستگی لگن و مچ دست در بیمارستانی در قم بستری‌شده بود، امروز شنبه (۲۲ شهریورماه) در سن ۸۳ سالگی به دیدار حق شتافت.
آیت‌الله یوسف صانعی، در سال ۱۳۱۶ خورشیدی در خانواده‌ای روحانی در روستای نیک آباد اصفهان ولادت یافت و در سال ۱۳۲۵ برای تحصیل علوم دینی وارد حوزه علمیه اصفهان شد و پس از گذراندن دروس مقدمات و بهره‌گیری از محضر علمای آن حوزه، در سال ۱۳۳۰ برای ادامه تحصیل رهسپار حوزه علمیه قم شد.
ایشان  توانست در سال ۱۳۳۴ در امتحانات سطوح عالی حوزه در سال رتبه اول را احراز نموده و مورد تشویق مرحوم آیة الله العظمی بروجردی(قدس سره) قرار گیرد؛ از همین سال بود که با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد درس خارجِ حضرت امام خمینی سلام الله علیه، در آن شرکت نموده، توانست تا سال ۱۳۴۲ به طور مستمر از حوزه درس اصول و فقه و مبانی مُتقن حضرت امام بهره ببرند و در زمره شاگردان برجسته ایشان قرار گیرند.
آیت‌الله صانعی علاوه بر سالها تلمّذ در حوزه درس حضرت امام، از محضر اساتید بزرگی چون آیة الله العظمی بروجردی، آیة الله العظمی محقّق داماد و آیة الله العظمی اراکی نیز بهره برد.
انتهای پیام/
آیت‌الله صانعی در آرامگاه شیخان قم به خاک سپرده می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار