/اطلاع رسانی/

خط تولید شمش فولاد ارس افتتاح شد

1399/06/20 - 14:18 - کد خبر: 26734 نسخه چاپی

نصر: خط تولید شمش هلدینگ «فولاد ارس» با 240 هزار تن ظرفیت تولید سالانه و با حضور رییس‌جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس در منطقه آزاد ارس افتتاح شد.

به گزارش نصر، مدیرعامل این هلدینگ روز پنجشنبه و در حاشیه آیین افتتاح به خبرنگاران گفت: برای راه‌اندازی این خط تولید با عنوان «مجتمع فولاد آذرآبادگان» که از شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ به شمار می‌رود، تاکنون بیش از 2.2 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.
مسعود محرمی افزود: ظرفیت تولید این خط در فاز نخست120 هزار تن است و پس از تکمیل فازهای بعدی، ظرفیت آن به 240 هزار تن در سال می‌رسد.


 
وی با اشاره به اینکه با افتتاح این خط برای 200 نفر به صورت مستقیم در منطقه آزاد ارس شغل ایجاد شده است، بیان کرد: هلدینگ فولاد ارس، تکمیل پروژه آذرآبادگان را در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار طی سال 1397 کلید زد.
به گفته وی شمش فولادی تولیدی در این مجتمع با دارا بودن بالاترین استانداردهای جهانی به عنوان مواد اولیه کارخانه‌های نورد در بازارهای داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.
 محرمی اظهار داشت: در این شرکت روزانه بیش از 200 تن شمش فولادی تولید می‌شود و با راه‌اندازی فاز دوم این کارخانه طی بهمن سال‌جاری، ظرفیت تولید شمش آن به دو برابر افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه کوره‌های ذوب در خط تولید «آذرآبادگان» القایی است، بیان کرد: مهمترین مشکل تولیدکنندگان شمش فولادی با استفاده از کوره‌های ذوب القایی در حال حاضر کمبود مواد اولیه است زیرا آهن قراضه به شدت کم شده و قیمت آن نیز بسیار بالاست.


 
مدیرعامل هلدینگ فولاد ارس اظهار داشت: اکنون تقاضا برای آهن اسفنجی به عنوان یکی دیگر از مواد اولیه کوره‌های القایی هم بالاست اما یکی از کارهای ارزشمندی که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران انجام داده، همکاری در زمینه تخصیص سهمیه آهن اسفنجی به واحدهای ذوب القایی است؛ ضمن اینکه هلدینگ فولاد ارس از ظرفیت مناسب بازرگانی برای تهیه مواد اولیه برخوردار است.
مجتمع فولاد «آذرآبادگان» در داخل محدوده منطقه آزاد ارس قرار دارد و یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ فولاد ارس به شمار می‌رود.
این هلدینگ که از یک تیم فنی و مهندسی مجرب نیز بهره‌مند است، در حال حاضر با کارخانه ذوب فولاد «پارس هفت‌تپه» در استان خوزستان هم در حال مشارکت در سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری است و شمش فولادی استاندارد با قابل صادرات تولید می‌کند.
انتهای پیام/
خط تولید شمش فولاد ارس افتتاح شد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار