مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی خبر داد:

سهم ایران از اقتصاد دیجیتال جهان 6.5 درصد/ مهیا بودن بستر سخت افزاری برای اقتصاد دیجیتال

1399/06/19 - 11:48 - کد خبر: 26637 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی از مهیا بودن کامل بستر سخت افزاری برای اقتصاد دیجیتال استان خبر داد.

به گزارش نصر، محمد فرزاد عصر امروز در دومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان با تشریح پروژه های ملی توسعه دولت الکترونیک و توپولوژی زیرساخت شبکه دولت الکترونیک اظهار داشت: در ارتباط با توسعه دولت الکترونیک از سال 93 تعداد 25 جلسه در استان برگزار شده است.
وی با اشاره بر لزوم احصاء فرآیند الکترونیکی شدن و ابلاغ آن از بالا به پایین به تشریح ساختار کمسیون توسعه دولت الکترونیک پرداخت و افزود: در بحث بستر سخت افزاری وضعیت بسیار مطلوب است؛ پنج خط ارتباطی و 520 گیگ پهنای باند داریم که 300 گیگ مصرف شده و به فروش رفته و 200 گیگ آزاد است.
فرزاد در عین حال خاطرنشان کرد: بستر سخت افزاری برای فضای اقتصاد دیجیتال استان کاملا مهیا است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی به بهره برداری از مرکز ملی تبادل اطلاعات اشاره و اضافه کرد: 2535 شرکت استان با فعالیت کلان و جزئی دارای این نماد هستند و در این عرصه استان پنجم کشور هستیم.
فرزاد با بیان اینکه سهم ایران از اقتصاد دیجیتال جهان 6.5 درصد، سهم چین 35 درصد و سهم آمریکا 21.7 درصد است، افزود: سال گذشته در حوزه کسب و کار دیجیتال استان 400 درصد رشد داشتیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی ادامه داد: 15 طرح استان در حوزه گرنت رشد ثبت نام کرده اند که از این تعداد 13 مورد تصویب شد؛ در حوزه گرنت جوانه نیز 17 طرح ثبت نام کرده اند که 9 طرح تصویب شد.
انتهای پیام/
سهم ایران از اقتصاد دیجیتال جهان 6.5 درصد/ مهیا بودن بستر سخت افزاری برای اقتصاد دیجیتال خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار