رییس سازمان هواپیمایی اعلام کرد:

آغاز دور جدید مذاکره برای پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی در ۲۷ مهر

1399/06/19 - 11:23 - کد خبر: 26635 نسخه چاپی

نصر: رییس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: دور جدید مذاکرات ایران با کشورهای خارجی در خصوص پرداخت غرامت سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی ٢٧ مهرماه در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش نصر، «تورج دهقانی زنگنه» روز چهارشنبه و بعد از بازدید از وضعیت پروازهای فرودگاه مهرآباد و نظارت میدانی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایرنا درباره زمان مذاکرات ایران با اوکراین در خصوص سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: این جلسه روز ٢٧ مهرماه و در تهران و با حضور کشورهای مربوطه برگزار می‌شود.
پیش از این معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه از برگزاری دورآتی مذاکرات با طرف اوکراینی درباره سانحه سقوط هواپیمای این کشور در نیمه دوم مهرماه در تهران خبر داده بود. بر اساس پروتکل‌های بین‌المللی مبنای پرداخت غرامت در این سانحه هوایی اسناد بین‌المللی است.
همچنین رییس سازمان هواپیمایی پیشتر به خبرگزاری ایرنا گفته بود که مذاکره در خصوص مسایل مربوط به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از جمله موضوع پرداخت غرامت در مذاکرات گذشته کلید خورد و قرار است جلسه بعدی در مهر ماه در تهران برگزار شود.
وی گفته بود: آنچه مسلم است اینکه ایران مسوولیت این خطا را پذیرفته، بنابراین در خصوص مذاکره برای پرداخت غرامت کاملا آماده است.
به گفته رییس سازمان هواپیمایی کشوری، پرداخت غرامت مقدماتی دارد که در حوزه‌های فنی و حقوقی به نتیجه خواهد رسید و بر مبنای تفاهمی که صورت خواهد پدیرفت، انجام می‌شود.در حدود اصول بین‌المللی و بدون تبعیض غرامت پرداخت خواهد شد و شامل هر گروهی خواهد بود که در این سانحه صدمه دیده است.
انتهای پیام/
آغاز دور جدید مذاکره برای پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی در ۲۷ مهر خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار