رجب طیب اردوغان/

گفت‌وگوهای ایران و ترکیه در حل بسیاری مسایل منطقه ای نقش تعیین کننده دارد

1399/06/18 - 22:02 - کد خبر: 26613 نسخه چاپی

نصر: رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه، امروز سه شنبه گفت که "دیالوگ میان ایران و ترکیه در حل بسیاری مسایل منطقه ای، تعیین کننده است.

به گزارش نصر، وی که در جریان نشست مجازی ششمین نشست شورایعالی راهبردی ایران و ترکیه به میزبانی ایران، سخن می گفت، تاکید کرد: برپایی این نشست، یکی از نشانه های دوستی ایران و ترکیه است.
وی افزود: در جریان نشستهای این شورا تاکنون، تصمیمات مهمی اتخاذ شده است.
اردوغان با اشاره به برگزاری آخرین نشست در سال 2018 در آنکارا گفت: نشست جاری بطور مجازی برگزار می شود، ولی برگزاری این نشست نیز صرفا یک علامت مهم از اراده دو کشور است.
رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به شیوع کرونا در جهان نیز گفت: کشورهای جهان با همبستگی و وحدت از پس این بیماری می توانند برآیند.
اردوغان، با اظهار امیدواری نسبت به اینکه ایران و ترکیه و کشوررهای منطقه در دوران پس از کرونا بیش از پیش قدرت یابند، گفت: تصمیماتی که در نشست روز جاری شورا گرفته خواهد شد، موجب تسریع در روند روابط دو کشور خواهد شد.
وی تاکید کرد که وزیران دو کشور در اجرای قراردادها و تصمیمات متخذه در این نشست، مسوولیت سنگینی بر عهده خواهند داشت.
دکترحسن روحانی رییس جمهوری کشورمان نیز در این نشست مجازی ،‌ با بیان اینکه مرزهای ایران وترکیه همواره مرزهای صلح و دوستی بوده است، خطاب به همتای ترکیه ای اش گفت: ایران و ترکیه بعنوان دو قدرت بزرگ منطقه‌ای همواره در معرض دشمنی‌ها و کینه توزی‌هایی بوده‌اند و راهی جز تقویت روابط دوستان برای غلبه بر این توطئه‌ها وجود ندارد.
 گفت‌وگوهای ایران و ترکیه در حل بسیاری مسایل منطقه ای نقش تعیین کننده دارد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار