خبر/

جنگنده های ترکیه بمباران شمال عراق را از سر گرفتند

1399/06/18 - 16:00 - کد خبر: 26599 نسخه چاپی

نصر: هواپیماهای ترکیه پس از چند روز وقفه امروز (سه شنبه) بمباران مناطقی در شمال عراق را از سرگرفتند.

به گزارش نصر، وبگاه «بغداد الیوم» اعلام کرد که جنگنده‌های ترکیه صبح امروز منطقه «کانی ماسی» در استان دهوک اقلیم کردستان عراق را بمباران کردند.
بر اساس این گزارش، حمله جنگنده‌های ترکیه تلفات جانی نداشت اما به مناطق روستایی خسارت وارد آمد. 
همچنین دوشنبه شب گذشته ارتش این کشور با توپخانه چند روستا را در استان دهوک گلوله باران کرد. 
ترکیه پنجم سپتامبر، پایان عملیات نظامی موسوم به «پنجه» را در شمال عراق اعلام کرد.
وزارت دفاع ترکیه شنبه گذشته در بیانیه ای گفت که «شمار تروریست هایی که از زمان آغاز عملیات پنجه توسط ارتش ترکیه در شمال عراق کشته شده اند به ۳۲۰ نفر رسیده است.» 
بیانیه تاکید کرده که این نشان می دهد نیروهای ارتش ترکیه  عملیات «پنجه ببر» در شمال عراق برای جست وجوی عناصر پ.ک.ک و نابودی تروریست ها را با موفقیت انجام داده اند.
آنکارا عملیات پنجه ببر را اواخر خرداد در منطقه «هفتنین» شمال عراق علیه اعضای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) آغاز کرد.
این دومین عملیات آنکارا علیه پ.ک.ک در شمال عراق پس از عملیات خرداد گذشته موسوم به «پنجه عقاب» بود. 
۲۱ مرداد در حمله پهپادی ترکیه به یک خودرو حامل مرزبانان عراقی در منطقه «سیدکان» در شمال استان اربیل اقلیم کردستان عراق، چهار نظامی از جمله دو فرمانده ارشد این کشور کشته شدند.
دولت عراق و برخی از کشورهای عربی و فرانسه در این مدت حملات ترکیه به شمال عراق را محکوم کردند و خواستار توقف عملیات آنکارا شدند، اما با وجود این واکنش ها و محکومیت های گسترده، حملات ترکیه به خاک این کشور از زمین و هوا همچنان ادامه دارد. 
ارتش ترکیه اعلام کرده که هدف از عملیات موسوم به «پنجه ببر» در شمال عراق پاکسازی این مناطق از حضور عناصر «حزب کارگران کردستان ترکیه» (پ.ک.ک) است.
ترکیه و پ.ک.ک از دهه ۸۰ قرن میلادی گذشته با هم می جنگند و بر اساس برخی گزارش‌ها، درگیری های دو طرف تاکنون بیش از ۴۰ هزار کشته داشته است.
انتهای پیام/
جنگنده های ترکیه بمباران شمال عراق را از سر گرفتند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار