رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی:

راه پیشگیری از زمین خواری اجرای قانون جامع حد نگار است

1399/06/18 - 13:19 - کد خبر: 26584 نسخه چاپی

نصر: رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی با بیان این‌که تنها راه پیشگیری از زمین خواری اجرای دقیق قانون جامع حد نگار است، گفت: اقدامات انجام شده در استان در راستای اجرای قانون جامع حدنگار از نقاط قوت استان بوده که باید به اطلاع مردم برسد.

به گزارش نصر، موسی خلیل اللهی در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای قانون جامع حد نگار، اظهار کرد: از جمله تکالیف قوه قضاییه حفظ حقوق عامه بوده که اجرای قانون جامع حد نگار در راستای تثبیت حقوق مالکیت یکی از مصادیق حقوق عامه است.
وی افزود: تا زمانی که این موضوع محقق نشده بخشی از اقدامات منتهی به نتیجه نخواهد شد و تنها راه پیشگیری از زمین خواری اجرای دقیق قانون جامع حد نگار است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای قانون اداره ثبت اسناد استان به خوبی عمل کرده و جهشی که در اجرای این قانون در استان داشته‌ایم نسبت به سال‌های گذشته بسیار عالی بوده است.
خلیل اللهی ادامه داد: در خصوص موضوع اجرای قانون جامع حد نگار همه دستگاههای مربوطه ظرف دو ماه باید اقدامات موثر را انجام داده و پاسخگو باشند در غیر این صورت اگر ارادهای بر این امر وجود نداشت از طریق مسیر قضایی پیگیری خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی دادگستری کل آذربایجان شرقی، وی در ادامه با تاکید بر انعکاس اقدامات انجام شده در راستای اجرای قانون جامع حدنگار در راستای پیشگیری از زمین خواری، گفت: اقدامات انجام شده در استان در راستای اجرای قانون جامع حدنگار از نقاط قوت استان بوده که باید به اطلاع مردم برسد.
انتهای پیام/
 راه پیشگیری از زمین خواری اجرای قانون جامع حد نگار است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار