مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت؛

۸۰ درصد خودروهای تحویلی، تعهدات معوق است

1399/06/18 - 09:54 - کد خبر: 26556 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر حدود ۸۰ درصد خودروهای تحویلی توسط خودروسازان، تعهدات معوق این شرکت‌ها است.

به گزارش نصر، سهیل معمارباشی درباره افزایش قیمت خودرو در بازار گفت: اتفاقاتی که در بازار خودرو می‌افتد تابعی از شرایط عرضه خودرو نیست و از شرایط فعلی اقتصاد کلان کشور پیروی می‌کند؛ این در حالی است که میزان تقاضای خودرو در کشور سالانه حدود یک میلیون می‌باشد و روزانه حدود دو هزار و 700 تقاضای جدید برای خودرو ایجاد می‌شود.
مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت درباره میزان تولید خودرو در کشور افزود: تولید خودرو امسال در مقایسه با سال گذشته 20 درصد افزایش و عرضه خودرو هم حدود پنج درصد افزایش داشته که 15 درصد مابقی، تولید ناقص خودروسازان است و برخی شرکت‌های خودروساز، امسال حدود 40 درصد افزایش تولید داشته است.
وی تصریح کرد: خودروسازان طرح‌های توسعه‌ای را متوقف نکردند و ملزم به عرضه خودروی ارزان قیمت با موتور کم مصرف هستند که در دو شرکت در حال پیگیری است و تا پایان سال نمونه این خودرو در بازار عرضه خواهد شد.
معمارباشی افزود: صنعت خودرو یک صنعت بین‌المللی است و تولید بعضی قطعات خودرو اگر در تیراژ بین‌المللی تولید نشود، اقتصادی نخواهد بود.
انتهای پیام/
۸۰ درصد خودروهای تحویلی، تعهدات معوق است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار