خبر/

عضو هیات علمی دانشگاه تبریز به عنوان پژوهشگر برتر جوان فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد

1399/06/17 - 15:48 - کد خبر: 26532 نسخه چاپی

نصر: عضو هیات علمی دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز از سوی فرهنگستان علوم به عنوان پژوهشگر جوان برجسته در رشته زیست شناسی انتخاب شد.

به گزارش نصر، مجید مهدوی دانشیار گروه زیست شناسی دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز از سوی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران به عنوان « پژوهشگر برتر کشور در رشته زیست شناسی در سال ۱۳۹۹ » انتخاب شد.
بر پایه همین گزارش؛ از جمله دیگر افتخارات کسب شده توسط این عضو هیات علمی دانشگاه تبریز می‌توان به برگزیده شدن در چهاردهمین دورهء کتاب سال دانشجویی (زیست شناسی سلولی مولکولی و مهندسی ژنتیک) در سال 86،  برنده گرنت مسافرتی شرکت در کنگره Cell Death در شهر کمر ترکیه در سال 88، برگزیده دفتر استعدادهای درخشان دوره کارشناسی ارشد و دکتری در سال 89، دریافت بورس تحقیقاتی یک ساله از دانشگاه زوریخ در سال 89 ، عضویت در بنیاد ملی نخبگان و ... اشاره کرد.
یادآور می شود؛ جایزه ابوریحان از سوی گروه علوم پایه فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران هر ساله به منظور تکریم و گرامی‌داشت پژوهشگران جوان و برجسته کشور که دست آوردهای علمی شاخص و سهم ارزنده ای در پیشبرد یکی از رشته‌های فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست‌شناسی و زمین‌شناسی داشته اند، اعطا می‌شود و منتخبین باید دارای مدرک دکتری در یکی از رشته های علوم پایه و ملیت ایرانی با حداکثر سن ۴۰ سال باشند.
انتهای پیام/
عضو هیات علمی دانشگاه تبریز به عنوان پژوهشگر برتر جوان  فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار