خبر/

تولید باتری خودرو الکتریکی توسط غول نفتی توتال و پژوسیتروئن

1399/06/17 - 15:44 - کد خبر: 26531 نسخه چاپی

نصر: غول انرژی فرانسه، توتال، به سرمایه‌گزاری در انرژی پاک ادامه می‌دهد. این شرکت طی شراکتی ۶ میلیارد دلاری با گروه خودروسازان پی‌اس‌ای (پژو-سیتروئن) برای خودروهای الکتریکی باتری تولید خواهد کرد.

به گزارش نصر، غول انرژی فرانسه، توتال، به سرمایه‌گزاری در انرژی پاک ادامه می‌دهد. این شرکت طی شراکتی 6 میلیارد دلاری با گروه خودروسازان پی‌اس‌ای (پژو-سیتروئن) برای خودروهای الکتریکی باتری تولید خواهد کرد.
توتال از طریق زیرمجموعه خود، شرکت سافت، با صنعتی سازی و تحقیق و توسعه در این پروژه مشارکت خواهد داشت، در حالی که پی‌اس‌ای هم تخصص‌های خود در زمینه تولید خودرو را به اشتراک خواهد گذاشت.
در این راستا یک مرکز تحقیق و توسعه (آر اند دی) در شهر بوردکس فرانسه و یک کاخانه اولیه در شهر نرساک کار خود را برای ساخت باتری‌های لیتیوم-یونی با عملکرد بالا آغاز کردند. این شرکت‌ها در نظر دارند در پایان فاز آر اند دی در 2 اَبَرکارخانه در اروپا تولید انبوه خود را آغاز کنند. یکی از این کارخانه‌ها در دورین فرانسه خواهد بود و دیگری در کایزرسلاترن آلمان برپا خواهد شد.
طبق بیانیه توتال این پروژه مشترک برای تضمین استقلال صنعتی اروپا به تولید باتری خواهد پرداخت. ظرفیت ابتدایی این کارخانه‌ها 8 گیگاوات ساعت خواهد بود که در نهایت تا سال 2030 این ظرفیت به 48 گیگاوات ساعت ارتقا خواهد یافت.
انتهای پیام/
تولید باتری خودرو الکتریکی توسط غول نفتی توتال و پژوسیتروئن خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار