/اطلاع رسانی/

موافقت وزارت علوم با پذیرش دانشجو در سه رشته جدید دانشگاه نبی اکرم (ص)

1399/06/17 - 15:14 - کد خبر: 26498 نسخه چاپی

نصر: معاون آموزشی دانشگاه نبی اکرم (ص) از موافقت وزارت علوم در پذیرش دانشجو در رشته بیوانفورماتیک و زیست شناسی سلولی مولکولی و همچنین روانشناسی عمومی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه نبی اکرم(ص) خبر داد.

به گزارش نصر، محسن آقازاده، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه نبی اکرم(ص) با اعلام این خبر افزود : با توجه به اینکه رشته بیوانفورماتیک از رشته های گروه مهندسی کامپیوتر بوده اما به نوعی میان رشته ای نیز تلقی می شود و می تواند دانش استفاده از علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی در زیست شناسی سلولی و مولکولی باشد.
ایشان اخذ مجوز همزمان دو رشته زیست شناسی سلولی مولکولی و بیوانفورماتیک را در این سال تحصیلی به فال نیک گرفته و ابراز داشت: با توجه به اینکه این دو رشته مکمل یکدیگر بوده پس امکان انجام پژوهش همزمان بر روی پروژه های خاص برای دانشجویان هر دو رشته فراهم خواهد بود.
ایشان با بیان اینکه رشته های هوش مصنوعی و رباتیکز، شبکه های کامپیوتری، در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه قدمت چندین ساله ای دارد، بدین جهت، این گروه آموزشی، هم دارای اساتید مجرب و خبره ای بوده و هم پژوهش های بسیار قوی و اثر بخشی در حوزه مهندسی کامپیوتر در این دانشگاه انجام داده است که برای مثال ساخت چاپگر سه بعدی به روش دلتا و ربات آتش نشان و غیره از این جمله می باشند.
آقازاده، اخذ مجوز پذیرش در رشته روانشناسی عمومی در مقطع کارشناسی ارشد را نیز در سال تحصیلی جدید، آغازی بر فعالیتهای بزرگ علمی در حوزه روانشناسی و علوم تربیتی در این دانشگاه بیان کرد و ابراز امیدواری کرد این رشته بتواند کمک حال فعالان علمی و برنامه ریزان تربیتی حوزه آذربایجان باشد.
انتهای پیام/
موافقت وزارت علوم با پذیرش دانشجو در سه رشته جدید دانشگاه نبی اکرم (ص) نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار