خبر/

فوت دو پزشک و یک پرستار دیگر به دلیل کرونا

1399/06/15 - 09:51 - کد خبر: 26348 نسخه چاپی

نصر: یوسف رهبری، سید محمود نوریان و احمد طالبی به دنبال ابتلا به کرونا جان باختند.

به گزارش نصر، دو پزشک و یک پرستار در اصفهان و مراغه آذربایجان شرقی به دلیل بیماری کرونا فوت کردند.
بنا به این گزارش، یوسف رهبری (متخصص بیهوشی دانشکده علوم پزشکی مراغه)، سید محمود نوریان (جراح مغز و اعصاب بیمارستان آیت الله کاشانی) و احمد طالبی (پرستار بیمارستان امین اصفهان) به دنبال ابتلا به کرونا جان باختند.
رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت:  رهبری نخستین شهید مدافع سلامت شهرستان و متولد سال ۱۳۴۵ در مراغه و از رزمندگان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس بود.
وی با اشاره به اینکه پزشک "یوسف رهبری" در راه خدمت به بیماران کرونایی جان باخت گفت: این شهید مدافع سلامت از زمان شیوع بیماری کرونا، ۲ بار به این بیماری مبتلا شد. در بار دوم ابتلا، رهبری ۱۱ روز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراغه بستری و با وخامت شرایط جسمی یازدهم شهریور ماه به تبریز منتقل شد و امروز عصر به دلیل ابتلا به کرونا دار فانی را وداع گفت.
سید علی موسوی حسینی معاون استاندار و فرماندار مراغه و اصغر تنومند رییس دانشکده علوم پزشکی مراغه با صدور پیامی فوت اولین مدافع سلامت شهرستان مراغه و رزمنده و ایثارگر دوران دفاع مقدس دکتر یوسف رهبری را تسلیت گفتند.

مراغه شهرستان قرمز آذربایجان شرقی از نظر شیوع کرونا است.


فوت پزشک و پرستار به دلیل کرونا در اصفهان
یک پزشک و یک پرستار در اصفهان به دلیل کرونا جان باختند.
بنا به این گزارش، سید محمود نوریان، جراح مغز و اعصاب بیمارستان آیت الله کاشانی و احمدطالبی، پرستار بیمارستان امین اصفهان امروز به جمع جان باختگان مدافع سلامت پیوستند.
آیین تشییع احمدطالبی پرستار بیمارستان امین و عضو صنفی جامعه پرستاری اصفهان امروز از مقابل این بیمارستان برگزار و در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده شد.
دکتر نوریان سومین پزشک شهید مدافع سلامت است که در بیمارستان آیت الله کاشانی مشغول خدمات به بیماران بود که امروز پس از مدت‌ها تحمل درد و رنج ناشی از بیماری کرونا به دیار حق شتافت.
پیش از این ۲ پزشک به نام‌های مجید فرهاد و سعید حقیقی و یکی از کارکنان بیمارستان نطنز به نام علی اسد سلطانی در ماه‌های گذشته در استان اصفهان بر اثر این بیماری شهید شدند.
دست کم پنج هزار نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در عرصه مقابله با بیماری کرونا فعالیت دارند.
تاکنون بیش از ۳۷۸ هزار نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و شمار جان‌باختگان این بیماری به بیش از ۲۱ هزار نفر رسیده است.
انتهای پیام/
فوت دو پزشک و یک پرستار دیگر به دلیل کرونا خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار