روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی؛

مدارس مانند پادگان‌های نظامی باشند/دوگانه سلامت وآموزش نادرست است

1399/06/15 - 09:38 - کد خبر: 26344 نسخه چاپی

نصر: رئیس‌جمهور با بیان اینکه همان طور که ثابت کردیم دوگانگی نان و جان، سلامت و دیانت دروغ است، گفت: دوگانگی سلامت و آموزش و دوگانگی خانه و مدرسه نیز نادرست است.

به گزارش نصر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در مراسم آغاز سال تحصیلی که صبح امروز(شنبه) از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه امسال با مسئولیت سخت‌تر و سنگین‌تر بار آموزش دانش آموزان سراسر کشور را بردوش می‌گیریم، گفت: برای ما بسیارمهم است که درکنار حیات جامعه روند آموزش درکشور جریان داشته باشد.
روحانی با تاکید بر اینکه همان طور که ثابت کردیم دوگانگی نان و جان، سلامت و دیانت دروغ است، افزود: دوگانگی سلامت و آموزش و دوگانگی خانه و مدرسه نیز نادرست است.
وی گفت: امسال رسالت سخت تری بر دوش کادر آموزشی کشور است. دغدغه اصلی آموزش و پرورش سلامت دانش آموزان است.
رئیس جمهور اظهارکرد: ایجاد نگرانی در ذهن دانش آموز، ایجاد نگرانی در میان خانواده ها مانع آن می شود که بتواند سال تحصیلی و کلاس‌های درس را با قدرت، آرامش و دقت پیگیری کند.
روحانی افزود: از همه معلمین عزیز خواهش می‌کنم به دان شآموزان سکونت و آرامش بدهید تا اضطرابی در دل نداشته باشند. اگر ما بهداشت و نظافت را مراعات کنیم، ضدعفونی کلاس، استفاده مداوم از ماسک و رعایت فاصله می تواند ما را از این بیماری مصون بدارد. معلمین ما ضمن مهارت‌آموزی آرامش را در دل نوجوانان ما بوجود بیاورند.
وی تاکید کرد: وظیفه سومی که امسال بر دوش معلمین است، اینکه باید آموزش سبک و سیاق جدیدی به خود بگیرد. کوتاه کردن، خلاصه کردن و کپسولی کردن آموزش و با بهترین بیان در کمترین زمان اساس آموزش امسال است. آموزش امسال با سال‌های دیگر متفاوت است. امکان دارد معلمین مجبور شوند برخی تکالیفی که دانش آموز در کلاس انجام می‌داده را به خانه محول کنند. در این راستا پدران و مادران کمک دانش آموزان باشند.
رئیس‌جمهور گفت: ممکن است در مدارسی کلاس ها برای دانش آموزان به علت جمعیت کلاس و لزوم رعایت فاصله‌گذاری یک روز در میان باشد. باید بتوانیم وسایلی را فراهم کنیم تا آن روزی که دانش آموز در مدرسه نیست، از طریق فضای مجازی در کلاس حضور داشته باشد.
روحانی تاکید کرد: هنر ما این است که همه دانش آموزان در کلاس درس چه به صورت فیزیکی و چه به صورت مجازی حضور داشته باشند. کلاس به طور کامل برگزار می شود، برخی در خدمت معلم و مدرسه و برخی در منزل از طریق فضای مجازی یا از طریق صداوسیما. امسال سال ویژه‌ای برای دانش آموزان در نحوه آموزش است.
وی تصریح کرد: من ازمعلمین و مدیران می خواهم که موضوع سلامت دانش آموزان به عنوان اولویت اول باشد. اگر شبهه ای در سلامت دانش‌آموز وجود دارد، او را به منزل برگردانید. اگر اعضای خانواده ای به کرونا مبتلا شده اند، حق ندارند فرزند خود را به مدرسه بفرستند. همانطور که خودشان در خانه باید دو هفته قرنطینه باشند، فرزندان آنها هم باید در خانه قرنطینه باشند و از طریق فضای مجازی و صداوسیما از کلاس بهره مند شوند.
رئیس‌جمهور تاکید کرد: سال تحصیلی امسال با تمام سال های تحصیلی یک قرن گذشته متفاوت است، سالی که به پایان قرن هم متصل می شود. نیمی از سال تحصیلی جدید در سال ۱۴۰۰ است که آخرین سال قرن چهارده هجری شمسی است. سال جدید باید همراه با شیوه و دقت جدید و ایثار و انضباط بیشتر همراه باشد.
روحانی با تاکید بر اینکه امسال سال انضباط دقیق دانش آموزان است، گفت: این نظم و انضباط چیزی شبیه پادگان های نیروهای مسلح است. همیشه در مدرسه انضباط یه اصل بوده است اما امسال مهمترین اصل است زیرا دانش آموز حتما باید فاصله را رعایت کند و در ورود و خروج از مدرسه نباید با تراکم مواجه شود. دانش آموزی که در مسیر اره از منزل تا مدرسه باید اصول بهداشتی را مذاعات کند بنابراین امسال سال نظم و انضباط دقیق برای دانش آموزان ماست که این می تواند برای آینده، زندگی و ادامه رشد جامعه ما موثر باشد.
وی اظهار کرد: سوال مهر امسال هم در همین زمینه است. سوال من از ۱۴ و نیم میلیون دانش‌آموز کشور این است؛ «دانش آموزان عزیز! برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به خانوده، همکلاسی‌های خود کمک و یاری کنید». نحوه یاری شما به همکلاسی‌ها و هم مدرسه‌ای هایتان و همچنین اعضای خانواده سوال مهر امسال ماست که امیدوارم بهترین پاسخ ها را از طرف دانش آموزان دریافت کنیم.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه سالی پر از شکوفایی، حرکت در مسیر علم و دانش، انضباط و دقت در سلامت برای همه دانش آموزان و معلمین آرزو می‌کنم، گفت: امیداورم آن چنان معلمین و مدیران و خانواده ها در سلامت فرزندان و عزیران ما کوشا باشند که هیچ مشکلی در هفته ها و ماه‌های آینده از بازگشایی مدارس در کشور نداشته باشیم.
انتهای پیام/
 مدارس مانند پادگان‌های نظامی باشند/دوگانه سلامت وآموزش نادرست است خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار