قائم‌مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

استفاده حداکثری از فضای مجازی نباید به رویه طولانی تبدیل شود

1399/06/13 - 21:00 - کد خبر: 26316 نسخه چاپی

نصر: قائم‌مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: استفاده حداکثری از فضای مجازی، صرفاً در شرایط اضطرار موردقبول است و نباید به رویه‌ای طولانی و دائمی تبدیل شود.

به گزارش نصر، منصور کبگانیان در خصوص بازگشایی مدارس و استفاده از فضای مجازی افزود: در شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید داشته‌ایم که استفاده حداکثری از فضای مجازی، صرفاً در شرایط اضطرار موردقبول است و نباید به رویه‌ای طولانی و دائمی تبدیل شود و از اولیاء محترم دانش‌آموزان درخواست می‌کنیم که با این رویکرد نظام همکاری داشته باشند و مطمئن باشند که تمام پروتکل‌های سلامت، رعایت و نظارت‌های لازم نیز انجام خواهد شد.
وی افزود: با توجه به شرایط اضطراری پیش‌آمده برای کشور و جهان باوجود همه‌گیری ویروس کرونا که باعث ایجاد محدودیت در آموزش‌های حضوری مدارس و دانشگاه‌های کشور شد و دوره‌ای را به وجود آورد که ضرورت دارد پروتکل‌ها و تصمیمات ستاد مقابله با کرونا لازم‌الاجرا شود و با رعایت آن بتوان این همه‌گیری را کنترل کرد و لاجرم آموزش‌های مجازی جایگزین آموزش حضوری شد،در این راستا تلاش‌های گسترده‌ای نیز از سوی وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌منظور ادامه روند تحصیل انجام شده است.
کبگانیان با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که در آموزش و مخصوصاً در پرورش نسل نوجوان و جوان، که در حقیقت آینده‌سازان و مدیران و خانواده‌های آینده کشور هستند، اصل بر تعلیم و تربیت حضوری است، گفت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید داشته‌ایم که استفاده حداکثری از فضای مجازی، صرفاً در شرایط اضطرار موردقبول است و نباید به رویه‌ای طولانی و دائمی تبدیل شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه به خاطر داشته باشیم که تمام بخش‌های کشور باید با در نظر گرفتن این شرایط خاص و ضمن رعایت تمام دستورالعمل‌ها، وظایف خود را انجام دهند، اضافه کرد: همان‌طور که عمده بخش‌های کشور، از قبیل ورزشی، تفریحی و اقتصادی، ضمن تطبیق خود با دستورالعمل‌های بهداشتی، فعالیت خود را به‌صورت منطقی و مصون آغاز کردند، بدیهی است که بخش آموزشی و تربیتی کشور نیز که به‌نوعی حاکمیتی بوده و اهمیت بالایی دارد، نباید در این دوره منفعل و مختل بماند.
وی ضمن تشکر از موضع منطقی و دقیق وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: طبق آمار اعلام‌شده توسط وزیر محترم، بیش از %۳۰ مدارس که عمدتاً در روستاها هستند، با کلاس‌های زیر ۵ نفر برگزار می‌شود و ایجاد فاصله‌های اجتماعی و رعایت پروتکل‌های ستاد کرونا، عملی و ازلحاظ سلامت محصلین، بسیار مناسب و امکان‌پذیر است و بقیه کلاس‌ها نیز با جمعیت کمتر می‌تواند برگزار شود.
کبگانیان گفت: از اولیاء محترم دانش‌آموزان درخواست می‌کنیم که با این رویکرد نظام همکاری داشته باشند و مطمئن باشند که تمام پروتکل‌های سلامت، رعایت و نظارت‌های لازم نیز انجام خواهد شد و با این همکاری، یقیناً برخی طراحی‌های بدخواهان برای منفعل کردن نسل آینده‌ساز کشور، شکست خواهد خورد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در خاتمه افزود: نکته بسیار مهم دیگر، بحث مهدکودک‌هاست که موضع شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور انتقال تنظیم‌گری و صدور مجوزهای اصلی و نظارتی به آموزش‌وپرورش است.
وی تأکید کرد: این به معنای سلب مسئولیت و تصدی‌گری و اجرا از نهادهایی که هم‌اکنون دارای مهدکودک هستند نیست و قطعاً دستگاه‌های مختلف و بخش خصوصی همچنان می‌توانند در این زمینه فعال باشند، لیکن قاعده گذاری و مجوزهای اصلی و نظارت جدی باید توسط آموزش‌وپرورش انجام پذیرد.
انتهای پیام/
استفاده حداکثری از فضای مجازی نباید به رویه طولانی تبدیل شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار