سعید نمکی؛

نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی ایران با نام بهورز شناخته می‌شود

1399/06/12 - 17:31 - کد خبر: 26244 نسخه چاپی

نصر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت فرارسیدن 12 شهریور روز بهورز تصریح کرد: نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی در کشور و توفیقات آن بدون نام بهورز در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست.

به گزارش نصر، سعید نمکی در این پیام افزود: ۱۲ شهریور ماه، روز بهورز به حق نماد ارج گذاری یکی از مهمترین و موفق‌ترین دستاوردهای جهانی نظام سلامت ایران در گام اول انقلاب اسلامی است و تحقیقا تداوم و ارتقای مداوم شاخص‌های سلامت، فراگیری و عدالت در دسترسی به خدمات، کارآمدی، کرامت انسانی و تحقق پوشش همگانی سلامت در گام دوم انقلاب اسلامی نیز در گروی توجه ویژه به آن خواهد بود.
وی افزود: باور دارم که نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی در کشور ما و توفیقات آن بدون نام بهورز در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست، چنان‌که در همه ماه‌های اخیر و در بسیج ملی مقابله با پدیده همه گیری کرونا، جایگاه و نقش این قشر عزیز از همکاران و خدمات بی بدیل ایشان بار دیگر بر این ادعا صحه گذاشت.
نمکی ادامه داد: از هر منظری که بنگریم، بهورزان از شمار ارزشمندترین و موثرترین سرمایه‌ها برای تحقق اهداف راهبردی نظام  سلامت بوده، هستند و خواهند بود و خدمات چشمگیر آنها در تمامی ابعاد نظام سلامت و در محروم‌ترین و دورافتاده‌ترین نقاط و روستاهای کشور، تاثیر چشمگیر و شگرفی بر بهبود شاخص‌های سلامت داشته و دارد و انتظار می‌رود در مسیر برنامه ملی «هر خانه، یک پایگاه سلامت» نمود و بروز بیشتری یابد.
وزیر بهداشت نوشت: ضمن تبریک و تهنیت این مناسبت به بهورزان ارجمند و مربیان محترم بهورزی در سراسر میهن عزیز اسلامی، برای یکایک این همکاران عزیزم، سلامتی، سعادت و سربلندی و توفیق روزافزون مسئلت دارم و آرزو می‌کنم خدمات صادقانه و ارزشمند آنان مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.
انتهای پیام/
نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی ایران با نام بهورز شناخته می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار