خبر/

میراث فرهنگی ۲۳ طرح حفاظتی، مرمتی و زیرساختی در تبریز اجرا می کند

1399/06/12 - 17:21 - کد خبر: 26243 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از اجرای ۲۳ طرح حفاظتی، مرمتی و زیرساخت گردشگری در شهر تبریز با اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی خبرداد.

به گزارش نصر، احمد حمزه زاده گفت: این اداره کل در راستای نیل به اهداف حفاظتی و صیانتی از ابنیه های تاریخی و همچنین تامین زیرساخت های گردشگری، از ابتدای سال جاری در سطح شهر تبریز۲۳ طرح در حوزه های حفاظتی، مرمتی و زیرساخت گردشگری آغاز کرده و با نظارت کارشناسان و متخصصان این امر در حال تداوم آن ها است.
وی اجرای دیوار موزه قاجار، رنگ آمیزی، گچ بری و گچ کاری خانه ها و موزه های تبریز، مرمت خانه موزه ستارخان و شیخ محمد خیابانی، خانه فتح اله اف و خانه امیرفاطمی، مرمت و بازسازی مجموعه حسن پادشاه، ساماندهی و محوطه سازی چهارمنار، مجموعه تاریخی ربع رشیدی، بهسازی و مرمت مجموعه باغ کمال و مرمت مدرسه تاریخی فردوسی را از جمله این طرح های عنوان کرد .
وی همچنین از تکمیل انبار امن، بهسازی و اجرای تاسیسات الکتریکی موزه آذربایجان خبرداد و افزود:ساماندهی و تجهیز موزه عصر آهن، اجرای در و پنچره های خانه صدقیانی، مرمت و ساماندهی برج خلعت پوشان، مرمت و ساماندهی بازار تاریخی تبریز و مرمت مساجد تاریخی مانند چوپور، میل لی و حاج غنی در حال اجرا است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در ادامه به طرح های زیرساخت گردشگری تبریز نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری زیر نظر معاونت میراث فرهنگی استان ایجاد زیرساخت های گردشگری روستای آرپادره سی اعم از سرویس های بهداشتی، بوفه، آلاچیق و نمازخانه در حال اجرا است.
انتهای پیام/
میراث فرهنگی ۲۳ طرح حفاظتی، مرمتی و زیرساختی در تبریز اجرا می کند نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار