حاجی میرزایی در حاشیه جلسه دولت:

اولویت ما آموزش حضوری است/ برخی دانش‌آموزان گروه‌بندی می‌شوند

1399/06/12 - 15:59 - کد خبر: 26233 نسخه چاپی

نصر: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اصل اول برای ما آموزش حضوری است، گفت: اگر در مناطقی با شیوع گسترده روبرو شویم در آن مناطق حضور دانش آموزان را ممنوع خواهیم کرد.

به گزارش نصر، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما از روز شنبه، ۱۵ شهریور، آغاز سال تحصیلی را اعلام کردیم و همه مدارس ما در سراسر کشور فعال هستند. اصل اول برای ما آموزش حضوری است بنابراین هرکجا امکان حضور دانش آموزان به تشخیص مدیر مدرسه و براساس دستورالعملی که ابلاغ کردیم، با رعایت فاصله‌گذاری‌ها، وجود داشته باشد، دانش آموزان باید در محل تحصیل خود حاضر باشند.
حاجی میرزایی افزود: در مدارسی که تعداد دانش آموزان آن زیاد است، ما ناگزیر هستیم که گروه بندی کنیم و از طریق مدرسه دانش آموزان به دو گروه روزهای زوج و فرد، تقسیم می‌شوند. قاعده اصلی برگزاری حضوری همه مدارس در سراسر کشور است.
وی تاکید کرد: پروتکل‌هایی که اعلام شده سخت گیرانه است و همه تلاش ما این است که رعایت سلامت دانش آموزان را بکنیم. همه کادر مدارس را موظف کردیم براساس پروتکلی که ابلاغ شده است، عمل کنند. در زمان‌هایی که دانش آموزان، طبق گروه بندی، به مدرسه نمی‌آیند آموزش به صورت غیرحضوری خواهد بود که تلویزیون را هماهنگ کردیم تا همه درس‌های پایه‌های مختلف تحصیلی را عرضه کند.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: سامانه شاد نیز امروز با دستور رئیس‌جمهور قرار شد به صورت رایگان در اختیار دانش آموزان قرار بگیرد. اگر کسی دسترسی به تلویزیون و سامانه شاد را نداشته باشد، ما از طریق بسته‌های خودآموز آموزش لازم را به آنها می‌دهیم.
حاجی میرزایی گفت: هیچ دانش آموز و کودکی در سال تحصیلی جدید محروم نخواهند ماند.
وی تصریح کرد: وضعیت مناطق مختلف به گونه‌ای است که تغییر وضعیت قرمز به زرد یا سفید به قرمز بسیار نزدیک است بنابراین ما برای سلامت دانش آموزان سخت گیرانه‌ترین پروتکل را که برای وضعیت‌های قرمز پیش بینی شده است در نظر گرفتیم و تلاشمان این است که از طریق اعمال این مقررات کلاس‌ها را دایر کنیم.
وزیر آموزش و پرورش گفت: سال قبل دانش آموزان حدود دو سوم محتوای آموزشی را به صورت حضوری دیده بودند و امسال هم نیاز داریم کلاس‌ها را به صورت حضوری دنبال کنیم. اگر در مناطقی با شیوع گسترده روبرو شویم در آن مناطق حضور دانش آموزان را ممنوع خواهیم کرد.
انتهای پیام/
 اولویت ما آموزش حضوری است/ برخی دانش‌آموزان گروه‌بندی می‌شوند خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار