رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر خبر داد:

برگزاری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران

1399/06/11 - 17:18 - کد خبر: 26174 نسخه چاپی

نصر: رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر از برگزاری و اعلام فراخوان چهاردهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نصر، الیاس ممی‌پور در گفت‌وگویی اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ایجاد شرایط خاص در برگزاری برخی از مراسمات و جشنواره‌های فرهنگی در سراسر کشور، جشنواره سراسری تئاتر ارسباران نیز از این امر مستثنی نبوده و امسال این جشنواره با شیوه جدیدی برگزار خواهد شد.
وی افزود: این دوره از جشنواره در دو بخش نمایشنامه نویسی کوتاه و مقاله نویسی در خصوص تئاتر کوتاه برگزار خواهد شد.
وی درخصوص محورهای اصلی جشنواره، بیان کرد: محورهای جشنواره شامل "ارسباران، قره داغ در تاریخ(وقایع، شخصیت‌های تاریخی و مذهبی، آداب و سنن)، کرونا و مقابله با آن(زندگی در شرایط بحرانی و مقابله با آن، کرونا و آسیب‌های اجتماعی)، جهش تولید(تولید و اشتغال با کالای ایرانی)، فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ و سنن بومی و محلی، کودکان کار و خیابان، جهانی عاری از جنگ و تروریسم، کتاب و کتابخوانی، محیط زیست، موضوعات آزاد و ..." است.
ممی‌پور گفت: علاقه مندان برای شرکت در این دوره از جشنواره می‌توانند مقالات و متون نمایشی خود را تا ۱۰ آبان ماه سال‌جاری به دبیرخانه دائمی چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران واقع در شهرستان اهر ارسال کنند.
وی گفت: به منظور حمایت از مقاله نویسان و پژوهشگران و کشف استعدادهای خلاق از همه علاقمندان دعوت می‌شود در این رویداد مهم فرهنگی شرکت کنند.
انتهای پیام/
برگزاری چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار