حسن روحانی؛

راه برون رفت از مشکلات جهان اسلام تعامل بین دولت‌های اسلامی است

1399/06/10 - 10:06 - کد خبر: 26038 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمهور نوشت: جمهوری اسلامی ایران تنها راه برون رفت از مشکلات پیش روی دنیای اسلام را گفتگو و تعامل سازنده میان دولت‌های اسلامی می‌داند.

به گزارش نصر، حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی به پادشاه مالزی با تبریک فرا رسیدن روز ملی این کشور به دولت و مردم مالزی ابراز امیدواری کرد، در پرتو اراده سیاسی موجود، همبستگی میان دو ملت و روابط فیمابین در کلیه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی، بیش از پیش توسعه یابد.
‌متن پیام رئیس جمهور به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
جناب آقای سلطان عبدالله رعایه‌الدین المصطفی بالله شاه
پادشاه مالزی
فرا رسیدن روز ملی مالزی را به جنابعالی، دولت و مردم کشورتان صمیمانه تبریک می‌گویم.
جمهوری اسلامی ایران ضمن تحسین مواضع و تلاش‌های دولت و مردم مالزی و دیدگاه مشترک دو کشور در مقابله با بحران‌های جهان اسلام از جمله اشغال فلسطین و آلام مردم مظلوم آن، تنها راه برون رفت از مشکلات پیش روی دنیای اسلام را گفتگو و تعامل سازنده میان دولت‌های اسلامی می‌داند. در این چارچوب مایلم از آن‌جناب برای سفر به جمهوری اسلامی ایران به منظور گفتگو و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات جهان اسلام و ابتکارات جمهوری اسلامی ایران در راستای تقویت صلح و ثبات و همچنین توسعه هر چه بیشتر روابط دوجانبه با کشور دوست و برادر مالزی دعوت نمایم.
امیدوارم در پرتو اراده سیاسی موجود، بیش از پیش شاهد همبستگی میان دو ملت و توسعه روابط فیمابین در کلیه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی باشیم.
از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و نیکبختی مردم مالزی را مسالت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
انتهای پیام/
راه برون رفت از مشکلات جهان اسلام تعامل بین دولت‌های اسلامی است خبرگزاری مهر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار