درسخنرانی به مناسبت عاشورا/

نصرالله:توافق امارات خدمت مجانی به ترامپ و نتانیاهو بود/حامی اصلاحات هستیم/جنگ یمن آمریکایی است

1399/06/09 - 16:09 - کد خبر: 26021 نسخه چاپی

نصر: دبیرکل حزب الله لبنان امروز یکشنبه در سخنانی به مناسبت عاشورای حسینی با بیان این که جنگ یمن ، جنگی آمریکایی است، گفت: ما مخالفت قاطع خود را با رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کنیم حتی اگر همه جهان این رژیم را به رسمیت بشناسند.

به گزارش نصر، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در این سخنان ضمن تسلیت به مناسبت عاشورای حسینی گفت: هرگاه باطل حاکم شود و حق غریب و بلکه متهم شود آن جاست که از همه مومنین و آزادگان توقع می رود که دست به اعتراض بزنند؛ اعتراضی که ممکن است تا پای شهادت هم بکشد.گزینه مکتب کربلا روشن است: هیهات من الذله.
وی گفت که ملت های منطقه خواهان زندگی آزادانه و عزتمندانه در کشورهایشان با همه منابع و ثروتهای ملی هستند و می خواهند در کشوری با حاکمیت که مقابل هژمونی آمریکا و غارت منابعشان می ایستد زندگی کنند.
دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: ما ملتی عاشورایی هستیم و هیچگاه زیر بار ظلم و خواسته های ظالمانه نمی رویم. ما کنار مبارزان و مجاهدان با اشغالگری در فلسطین، قدس و لبنان و هر سرزمین عربی اشغال شده ای می مانیم.
وی خاطر نشان کرد: محور مقاومت نماد حق علیه باطلی است که نماینده آن آمریکاست و یکی از شاخص های مهم در قدرت محور مقاومت رویارویی با جنگ جهانی که سال ها پیش آغاز شده و پیروزی در این جنگ است. همان طور که ما و ایران در سال های اخیر در لبنان، فلسطین، سوریه و عراق و یمن پیروز شدیم در آینده هم پیروز می شویم.
نصر الله خاطر نشان کرد: ما مخالفت قاطع خود را با رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کنیم حتی اگر همه جهان این رژیم را به رسمیت بشناسند. ما با همه اشکال عادی سازی روابط با اسرائیل مخالفیم و بار دیگر بر موضعمان در مخالفت و محکومیت موضع رهبران امارات و تصمیماتشان در این باره تاکید میکنیم."اسرائیل" حتی آبروی مقامات امارات را هم حفظ نکرد. کاری که امارات کرد خدمت مجانی به ترامپ در بدترین روزهای سیاسی اش و خدمتی رایگان به بنیامین نتانیاهو در بدترین دوران سیاسی اش است. اسرائیل حتی توجیهات اماراتی ها برای توافق عادی سازی روابط را هم تایید نکردند و در همان روز عادی سازی دروغشان را فاش کردند.
وی به جنگ یمن هم اشاره کرد و گفت: جنگ یمن ، جنگی آمریکایی است و امارات و عربستان ابزاری هستند که خواسته های آمریکا و تصمیماتش را اجرا می کنند.
دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص اوضاع سیاسی در کشورش نیز گفت: امیدواریم فراکسیون های سیاسی در پارلمان لبنان موفق شوند نامزدی را برای نخست وزیری معرفی کنند. آرزو و خواسته ما همیشه این است که دولت خواسته های مردم ما را شنیده و آنها اجرایی کند و لذا به تلاش برای خروج کشور از بحران خلأ دولت که همواره نسبت به آن هشدار دادیم کمک میکنیم. ما از انجام اصلاحات و تلاش برای آن تا هرجایی که ممکن باشد حمایت می کنیم.باید سازوکارهای روشنی برای مشخص شدن خواسته های مردم لبنان ، در تظاهرات، همه پرسی یا انتخابات اتخاذ شود. به شرط موافقت احزاب سیاسی لبنان با هرگونه بحث درباره توافق سیاسی جدید در لبنان موافقیم.
درخصوص انفجار بیروت نیز نصرالله بر لزوم پیگیری تحقیقات درباره این مساله بدون انگیزه های سیاسی تاکید و اعلام کرد خواهان اعلام نتایج تحقیقات فنی درباره انفجار بیروت است. مسئولان قضایی باید موضوع تهمت های رسانه ای درباره انفجار بندر بیروت و مجازات مسئولانش را پیگیری کنند.
وی همچنین نسبت به تلاش ها برای بازگشت داعش و احیای آن در سوریه و عراق هشدار داد.
وی در ادامه رخدادهای اخیر در جنوب لبنان در مرزهای اراضی اشغالی را بخشی از مجازات رژیم اشغالگر اسرائیل توصیف کرد که اسرائیل به ترس انداخته است.اگر می خواستیم برای مانور رسانه ای عملیاتی را علیه ارتش اشغالگر اسرائیل انجام دهیم ، می توانستیم به راحتی آن را انجام دهیم اما هدف ما از پاسخ، مانور رسانه ای نیست ، بلکه معادله کشتن یک سرباز اسرائیلی در مقابل شهادت یکی از مجاهدانمان است.
رهبر حزب الله لبنان افزود: ما عجله ای برای پاسخگویی نداریم اما معادله ای که اسرائیلی ها باید آن را به خوبی درک کنند ، این است که ما یک سرباز شما را خواهیم کشت و مقاومت برای انجام این مأموریت جدی است. اشغالگران اسرائیلی امیدوارند جواب مقاومت در اولین فرصت باشد و سربازانشان مثل موش پنهان شده اند اما در نهایت اشغالگران از مخفیگاه های خود بیرون می آیند و آن زمان پاسخ خود را عملی می کنیم و تهدیدهای مقامات اسرائیلی مثل نتانیاهو ، گانتس و کوخافی مانع ما نخواهد شد.
وی گفت: ما به معادله توازن بازدارندگی در برابر اشغالگران اسرائیل برای محافظت از کشور مان پایبندیم. ما با با جنبش امل رابطه خوبی داریم.
نصرالله در پایان بار دیگر به لزوم رعایت تدابیر بهداشتی در مقابله با کرونا تاکید کرد و گفت پیروی از اقدامات پیشگیرانه یک وظیفه قانونی و شرعی است و عدم انجام این کار گناهی است که فرد در روز قیامت پاسخگو خواهد بود.
انتهای پیام
نصرالله:توافق امارات خدمت مجانی به ترامپ و نتانیاهو بود/حامی اصلاحات هستیم/جنگ یمن آمریکایی است خبرگزاری ایسنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار