افتتاح سومین مرکز پشتیبانی شغلی بهزیستی آذربایجان شرقی

1399/06/08 - 11:44 - کد خبر: 25996 نسخه چاپی

نصر: در پنجمین روز از هفته دولت سومین مرکز پشتیبانی شغلی ( SE ) معلولان تحت پوشش بهزیستی آذربایجان شرقی افتتاح شد.

به گزارش نصر، "فرگل صحاف" در آیین افتتاح «مرکز پشتیبانی شغلی ( SE ) رسا» که با حضور اعضای شورای معاوینن این اداره کل برگزار شد؛ ضمن تسلیت ایام شهادت سالار شهیدان گفت: در سال جهش تولید و در راستای تحقق بخشیدن به شعار سال، سومین مرکز پشتیبانی شغلی بهزیستی استان با هدف بازتوانی معلولان تحت پوشش این اداره کل آغاز به کار کرد.

وی ضمن اشاره به آموزش 300 نفر در 2 مرکز قبلی، از تثبیت شغلی 60 نفر از معلولین مراکز پیشین خبر داده  و گفت: شناسایی استعداد ها، علایق و مهارتهای معلولان، آموزش و معرفی به مراکز اشتغال  و کارآفرینان، مراحل فعالیت این مراکز می باشند  و اداره کل بهزیستی استان در راستای تثبیت اشتغال معلولان تحت پوشش در سال نخست 6 ماه و در سالهای دوم و سوم 3 ماه از کار آفرینان و مراکز اشتغالی که معلولان را به کار بگیرند حمایت می کند.

وی از پرداخت تسهیلات کم بهره به کارفرمایان معلولان تحت پوشش به مبلغ 50 میلیون تومان به ازای هر معلول و تا سقف 40 نفر خبر داده و گفت: کمک به بیمه خویش فرمایی، کارفرمایی و پرداخت هزینه جبران کارایی از سایر حمایتهایی است ؛ که اداره کل بهزیستی استان در راستای حمایت از اشتغال معلولان انجام می دهد.

 شایان ذکر است مرکز پشتیبانی شغلی رسا در مساحتی به متراژ 250 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 250 میلیون تومان آغاز به کار کرده است.

 انتهای پیام/
افتتاح سومین مرکز پشتیبانی شغلی بهزیستی آذربایجان شرقی سحر مغفرت

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار